نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد:

عشایر کهگیلویه و بویراحمد ۷۶۰۰ تن گوشت قرمز به بازار عرضه می‌کنند

مجید علیپور گفت: این جامعه مولد و کم توقع هفت هزار و ۶۰۰ تن گوشت قرمز به بازار عرضه می‌کنند.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه عشایر این استان یک میلیون و ۱۵۰ هزار راس دام دارند، گفت: این جامعه مولد و کم توقع هفت هزار و ۶۰۰ تن گوشت قرمز به بازار عرضه می‌کنند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، مجید علیپور در نشست وزیر اطلاعات با طوایف مختلف عشایر کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: هر سیاه چادر عشایری یک کارگاه تولیدی است به گونه‌ای که عشایر سهم بسزایی در اقتصاد استان دارد.

 

وی جامعه عشایری را طلائیه داران مرزها و امنیت دانست و افزود: فرهنگ و آداب این جامعه میراث کهن ایران اسلامی بوده و در پایگاه‌ها و عرصه‌های سرزمینی به عنوان حافظان مرزها نقش آفرینی می‌کنند.

 

علیپور با تاکید بر اینکه عشایر در طول تاریخ در مقابل هیچ ظلمی سر تعظیم فرود نیاوردند، ادامه داد: عشایر این استان 400 شهید و 2 هزار جانباز تقدیم انقلاب کرد و هم اکنون نیز به عنوان طلائیه داران عرصه تولید نقش آفرینی می‌کنند.

 

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: از 500 طایفه و 102 ایل در کشور 181 طایفه و 10 ایل در این استان زندگی می‌کنند و تنوع ایلی و طایفه‌ای بالایی دارد.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٧ مرداد ١٣٩٧ - ٠٩:١١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: