نسخه چاپی


استاندار البرز:

دولت توجه ویژه ای به جامعه عشایری دارد

محمدعلی نجفی با اشاره به اینکه دولت و شخص رییس جمهوری توجه ویژه ای به عشایر دارند، گفت: اقدامات بسیار خوبی در دولت تدبیر و امید در این خصوص برنامه ریزی و اجرا شده است.

استاندار البرز با اشاره به اینکه دولت و شخص رییس جمهوری توجه ویژه ای به عشایر دارند، گفت: اقدامات بسیار خوبی در دولت تدبیر و امید در این خصوص برنامه ریزی و اجرا شده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمدعلی نجفی در جلسه شورای عشایری استان که با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران در منطقه آزادبر برگزار شد، اظهار داشت: جلسه گذشته شورای عشایری البرز 82 مصوبه داشت که با اهتمام ویژه مسئولان مربوطه بخش زیادی از این مصوبات اجرایی شده است.


نجفی با بیان اینکه حدود پنج هزار نفر در استان البرز زندگی کوچندگی دارند، گفت: برنامه ریزی های صورت گرفته با توجه به جمعیت عشایر استان نیست بلکه اهمیت و جایگاه عشایر نگاه ویژه ای را به این سو معطوف کرده است.


وی با تاکید بر ضرورت تشکیل منظم و مستمر شورای عشایری استان افزود: این قشر ارزشمند به لحاظ فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی جایگاه خاصی در کشور و به تبع آن استان البرز دارند از این رو درصدد رونق بومگردی، صنایع دستی و سایر امور مربوط به عشایر استان هستیم.


استاندار البرز اضافه کرد: اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی باید با ایجاد بازارچه عرضه محصولات عشایر از فرصتی که این قشر تلاشگر مهیا کرده اند بهره برداری کرده و به رونق اقتصادی عشایر کمک کند.


وی گفت: ظرف کمتر از یک سال با جدیت در صدد تشکیل شرکت نمایشگاه های تخصصی دائمی البرز و پایانه صادراتی بودیم که اکنون به نتایج ارزشمندی رسیده ایم، ایجاد بازارچه برای عشایر نیز به همان اندازه اهمیت دارد از این رو به جد پیگیر ایجاد آن خواهیم بود.


نجفی خاطرنشان کرد: استقرار تیم های پزشکی، انتظامی و بهره برداری از نیروهای دامپزشک عشایر و نصب پکیج های خورشیدی از جمله مطالبات عشایر است که باید دستگاه های مربوطه اقدامات لازم را انجام دهند.


استاندار البرز گفت: دولت با تصویب اعطای تسهیلات ارزان قیمت در صدد رشد و توسعه عشایر است ولی تضمین های درخواستی از سوی بانک ها مانع بزرگی برای بهره مندی از این امتیاز ارزشمند می شود که این امر طی نشستی تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٧ - ١٠:٠٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: