نسخه چاپی


استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد:

هدف گذاری 3 ساله برای رفع مشکلات عشایر سیستان و بلوچستان

سیددانیال محبی گفت: بخشی از اعتبارات استانی در جهت حل مشکلات جامعه عشایری در مدت سه سال هدف‌گذاری شده است‌.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بخشی از اعتبارات استانی در جهت حل مشکلات جامعه عشایری در مدت سه سال هدف‌گذاری شده است‌.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایسنا، ‌سید دانیال محبی در شورای عشایری استان که در منطقه عشایری شورُک بخش مرکزی زاهدان برگزار شد، اظهار کرد: در قانون ششم توسعه برای رفع مشکلات جامعه عشایری مواردی دیده شده است تا با تامین منابع  مورد نیاز، شاخص‌های توسعه‌ای جامعه عشایری ارتقاء یابد‌.

 

وی همچنین با اشاره به سفر وزیر کشور به استان ادامه داد: در این سفر ١٠١ مصوبه در قالب تفاهنامه از سوی رییس دفتر رییس جمهور به ١٨ وزارتخانه ابلاغ شده است که بخش قابل توجهی از این مصوبات مربوط به رفع مشکلات کشاورزان، دامداران و عشایر است که بر اثر خشکسالی دچار‌ خسارت شده‌اند‌.

 

محبی با بیان اینکه شاخص‌های جامعه عشایری استان در برخی حوزه‌ها پایین و ضعیف است، تلاش و برنامه ریزی برای ارتقاء متوازن شاخص‌های جامعه عشایری را مورد تاکید قرار داد.

 

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با پیگیری های به عمل آمده ١٢٠٠ تانکر برای آبرسانی به روستاها و مناطق عشایری تامین شده است که بخشی از مشکلات آنان در زمینه تامین آب شرب بهداشتی برای کوتاه مدت رفع خواهد شد‌.

 

بر اساس این گزارش، مدیرکل امور عشایر استان سیستان و بلوچستان نیز در این نشست برق دار کردن چاه های آب، پوشش کامل بیمه ای عشایر، پوشش آنتن دهی تلفن همراه و احداث و بهسازی مسیرهای دسترسی عشایر به محورهای مواصلاتی را خواستار شد‌.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٧ - ٠٩:٤٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: