نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر ایلام:

سرانه آب عشایر ایلام به یک هزار لیتر در روز افزایش یافت

علی سلیمی گفت: با فرارسیدن گرما سرانه روزانه آب عشایر کوچرو این استان از 720 لیتر به یک هزار و 100 لیتر افزایش یافته است.

مدیرکل امور عشایر ایلام گفت: با فرارسیدن گرما سرانه روزانه آب عشایر کوچرو این استان از 720 لیتر به یک هزار و 100 لیتر افزایش یافته است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری  ایرنا علی سلیمی در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا اظهار کرد: با توجه به هوای گرم فصل تابستان، کمبود و تنش آبی برای عشایر سه هزار لیتر در هفته به هر خانواده عشایری آب شرب داده می شود.

 

وی افزود: این مقدار آب به خانوارهای عشایری داده می شود که در کنار چشمه یا رودخانه ها ساکن نیستند و به هیچ گونه منابع آبی دسترسی ندارند.

 

سلیمی با بیان اینکه در طول هفته چهار هزار خانوار عشایری کوچرو از تانکرهای آب رسان آب شرب مورد نیاز خود را دریافت می کنند، گفت: آب به عشایر حاشیه چشمه ها و رودخانه ها داده نمی شود.

 

وی یادآور شد: مبلغ 48 میلیارد ریال از محل منابع استانی در سال 96 برای تامین این مقدار آب عشایر کوچ رو استان ایلام تخصیص یافته است.

 

وی در مورد تانکرهای آب سان به عشایر نیز اظهار کرد: در مجموع 30 دستگاه تانکر آب رسان وظیفه حمل و تحویل آب را به عشایر دارند که از این تعداد تانکر 12 دستگاه دولتی و مابقی استیجاری یا متعلق به بخش خصوصی هستند.

 

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٧ تير ١٣٩٧ - ٠٩:٣٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: