نسخه چاپی


قائم مقام سازمان امور عشایر ایران:

70 درصد تولیدات عشایر وابسته به دام است

شاهپور علایی مقدم گفت: تولیدات عشایر حدود 70 درصد وابسته به دام است که عشایر در مسائل پس از تولید مشکلاتی دارند.

 قائم مقام سازمان امور عشایر ایران گفت: تولیدات عشایر حدود 70 درصد وابسته به دام است که عشایر در مسائل پس از تولید مشکلاتی دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علایی مقدم در نشست عمومی کارکنان معاونت توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه ظرفیت های خوبی برای حمایت از تولیدات جامعه عشایری کشور و توانمندسازی آنان ایجاد شده است.

وی افزود: در متن برنامه پنجم تنها یک بار کلمه عشایر درج شده بود، اما در برنامه ششم توسعه 17 بار کلمه عشایر آورده شده است.

علایی مقدم اضافه کرد: تخصیص سهمی از مالیات بر ارزش افزوده به جامعه عشایری نیز ظرفیت بسیار خوبی است که باید به صورت تخصصی و هدفمند نسبت به هزینه کرد آن از طریق امور عشایر استانها اقدام کنیم.

قائم مقام سازمان امور عشایر ایران با اشاره به دیگر ظرفیت های قانونی ایجاد شده برای عشایر، گفت: فراکسیون عشایری مجلس با 167 عضو به عنوان پرجمعیت ترین فراکسیون مجلس حمایت های بسیار خوبی از عشایر کشور کرده است.

وی ادامه داد: در بحث مدیریت بحران و کاهش اثرات خشکسالی نیز ظرفیت بسیار خوب و مستمری برای عشایر از طریق تسهیلات پرداخت شده، ایجاد شده است.

 

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٦ خرداد ١٣٩٧ - ١١:٠٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: