نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران در برنامه روی خط خبر:

زندگی عشایر ظرفیت بسیار خوبی برای جذب گردشگر است

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: نوع زندگی عشایر، آداب و رسوم و فرهنگ آنان ظرفیت بسیار خوبی برای جذب گردشگر است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: نوع زندگی عشایر، آداب و رسوم و فرهنگ آنان ظرفیت بسیار خوبی برای جذب گردشگر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی در گفتگوی زنده تلویزیونی در برنامه روی خط خبر با بیان این مطلب اظهار داشت: استفاده از ظرفیت های گردشگری عشایر، کشت گیاهان دارویی، زنجیره تولید گوشت قرمز و صنایع دستی از اولویت های کاری سازمان امور عشایر ایران در مناطق عشایری است.

وی با بیان اینکه زنجیره تولید گوشت قرمز یک طرح دائمی است تا بتوانیم عشایر را توانمند کنیم، افزود: در زنجیره تولید گوشت قرمز عشایر می توانند دو بار در سال دام خود را پروار کنند.

قندالی ادامه داد: در حوزه صنایع دستی، تشکل های عشایری مواد اولیه را در اختیار تولیدکنندگان عشایری قرار می دهند و بعد از تولید نیز محصولات تولیدی آنان را بازاریابی می کنند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به اینکه در سال های اخیر در حوزه گردشگری عشایر اقدامات خوبی انجام شده است، گفت در نوروز 97 عشایر 450 منطقه در سراسر کشور پذیرای میهمانان و گردشگران نوروزی بودند که استقبال بسیار خوبی از آن شد.

وی اظهار داشت: در حوزه تامین آب و آبرسانی به عشایر با توجه به خشکسالی های بوجود آمده در کشور و مناطق عشایری، با چالش جدی روبرو هستیم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران تاکید کرد: ضروری است همه دستگاه های مرتبط در آبرسانی، سازمان امور عشایر را یاری کنند تا عشایر در این بخش دچار بحران نشوند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٠:٣٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: