نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر ایلام خبر داد:

48 میلیارد ریال برای تامین آب و سوخت فسیلی عشایر ایلام هزینه شد

علی سلیمی گفت: 48 میلیارد و 180 میلیون ریال اعتبار برای تامین آبرسانی و سوخت فسیلی عشایر استان هزینه شده است.

مدیرکل امور عشایر ایلام گفت: 48 میلیارد و 180 میلیون ریال اعتبار برای تامین آب رسانی و سوخت فسیلی عشایر استان هزینه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی سلیمی با بیان این مطلب افزود: از این مبلغ 47 میلیارد و 880 میلیون ریال، هزینه آبرسانی به عشایر استان در سال جاری است.

وی گفت: در فصول سرد سال روزانه 720 مترمکعب آب در بین عشایر استان ایلام توزیع می شود که این مقدار در ماه های گرم به یک هزار و 100 لیتر افزایش می یابد.

سلیمی یادآور شد: در ماه های سرد سال نیاز آبی عشایر با توجه به بارندگی ها و پرآب شدن رودخانه های فصلی و دائمی نیاز آبی عشایر نسبت به تابستان کاهش دارد.

مدیرکل امور عشایر ایلام در خصوص تامین سوخت فسیلی برای عشایر نیز اظهار کرد: برای تامین سوخت فسیلی در بین عشایر و جایگزینی این سوخت های جنگلی همچون قطع درختان و بوته کنی 300 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

وی اضافه کرد: به منظور حفظ منابع طبیعی و جنگل های استان هم اکنون تمام عشایر استان ایلام از سیلندرهای گاز برخوردار هستند.

سلیمی با اشاره به اینکه برای تامین نفت مورد نیاز عشایر هم 32 جایگاه عرضه سوخت تعبیه شده، گفت: با توجه به اینکه برخی از عشایر از گاز به عنوان سوخت اصلی استفاده می کنند این موضوع باعث کاهش مصرف نفت در بین عشایر شده است.

مدیرکل امور عشایر استان ایلام یادآور شد: مقدار نفت این جایگاه ها از 600 هزار لیتر به 400 هزار لیتر کاهش یافته است.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢١ اسفند ١٣٩٦ - ١١:١٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: