نسخه چاپی


معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری:

دولت تدبیر توجه ویژه‌ای به قشر روستایی و عشایری دارد

سيد ابوالفضل رضوي گفت: دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به قشر روستایی و عشایری کشور داشته است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به قشر روستایی و عشایری کشور داشته است.

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایران به نقل از خبرگزاری ها، سیدابوالفضل رضوی در گردهمایی سران ایلات و طوایف عشایر استان سمنان اظهار کرد: دولت تدبیر در سال ۹۵ لایحه‌ای تقدیم مجلس کرد که با قید دو فوریت، وام ارزان‌قیمت برای اشتغال پایدار عشایر و روستاییان فراهم شد.

 

 

 

وی ادامه داد: این تسهیلات برای روستاییان مرزنشین با سود چهار درصد، غیر مرزی شش درصد و برای ساکنان شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت 10 درصد است و سند ملکی روستاییان و عشایر و یا سند واحد مسکونی به عنوان وثیقه این تسهیلات از روستاییان پذیرفته می شود.

 

 

 

رضوی با بیان اینکه در هیچ جایی شاهد پرداخت چنین وامی با این بهره کم نبودیم که مختص قشر زحمتکش روستایی و عشایری باشد، خاطرنشان کرد: اعتبار این تسهیلات 12 هزار میلیارد تومان است که در کشور در حال توزیع است.

 

 

 

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست با اشاره به جایگاه عشایر و روستاییان و توجه دولت به امور اقتصادی آنان گفت: در برنامه است تا در جهت عرضه محصولات دامی روستاییان و عشایر نیز تدبیر خاصی اندیشیده شود.

 

 

 

وی با بیان اینکه راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان نقش مهمی در راستای ایجاد درآمد و حفظ قوم و قبیله عشایری و روستایی دارد، خاطرنشان کرد: امیدواریم عشایر و روستاییان با استفاده صحیح از ظرفیت‌ها، شاهد رونق و شکوفایی خود در این حرفه باشند.

 

 

 

رضوی با تاکید بر اینکه باید جایگاه روستاییان و عشایر باید در توسعه اقتصادی تبیین شود، اظهار داشت: نقش و جایگاه روستاییان و عشایر در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و پس از آن در سازندگی و توسعه کشور بر کسی پوشیده نیست.

 

 

 

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: همین روستاییان و عشایر امروز در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نقش ارزنده‌ای ایفا می‌کنند و بخش قابل‌توجهی از تولیدات داخلی به‌ویژه در حوزه کشاورزی و دامداری محصول عزم و اراده و تلاش روزافزون آنان است.

 

 

 

وی توجه به ظرفیت‌های موجود در روستاها و مناطق عشایری را امری ضروری و لازم دانست و گفت: در برهه کنونی، باید به تبیین جایگاه روستا و مناطق عشایری در اقتصاد کشور و پیشبرد اهداف ترسیم‌شده برای نظام اسلامی در حوزه تولید و ارزش‌آفرینی توجه شود.

 

 

 

رضوی افزود: عشایر و روستاییان باید همچون گذشته کمک‌حال دولت در راستای تحقق سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در برنامه ششم توسعه و توسعه اقتصاد مقاومتی باشند.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٦ - ١١:١١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: