نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر سمنان اعلام کرد:

عشایر سمنان سالانه 9300 تن گوشت قرمز تولید می کنند

حمیدرضا حسینی گفت: عشایر سمنان با داشتن بیش از یک میلیون راس دام سبک، سالانه 9 هزار و 300 تن گوشت قرمز استان را تولید می کنند.

مدیرکل امور عشایر سمنان گفت: عشایر این استان با داشتن بیش از یک میلیون راس دام سبک، سالانه 9 هزار و 300 تن گوشت قرمز به ارزش بیش از سه هزار و 600 میلیارد ریال تولید می کنند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایران به نقل از خبرگزاری ها، حمیدرضا حسینی در گردهمایی سران ایلات و طوایف عشایر استان سمنان که با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، رئیس‌ سازمان امور عشایر، استاندار سمنان و مسؤولان و عشایر استان برگزار شد، تولید سالانه 25 درصد از گوشت قرمز مورد نیاز استان و تولید شش هزار و 500 تن انواع مواد لبنی به ارزش اقتصادی 32 میلیارد تومان را از دستاوردهای عشایر استان اعلام کرد.

 

وی افزود: بر اساس سرشماری سال 87 حدود سه هزار و 181 خانوار عشایری متشکل از 14 هزار و 437 نفر از جمعیت عشایری استان را تشکیل می دهند.

 

حسینی ابراز داشت: عشایر سمنان  عرصه تولید گوشت و فراورده‌ای دامی در این استان فعالیت دارند که تأثیر به‌سزایی در اجرایی‌شدن اقتصاد مقاومتی دارند.

 

مدیرکل امور عشایر استان سمنان از پرداخت  38 هزار میلیارد ریال تسهیلات 4درصد به عشایر استان خبر داد و افزود: خاطرنشان کرد: با پرداخت این تسهیلات برای 170 نفر اشتغال جدید ایجاد می‌شود.

 

وی سرانه دام عشایر استان سمنان را 337 راس اعلام کرد و گفت: با توجه به سرانه دام این استان، ایجاد کشتارگاه صنعتی می تواند تاثیر قابل توجهی در افزایش درآمد عشایر و دامداران استان داشته باشد.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٦ - ١٠:٥٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: