نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

52 طرح عمرانی در مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست

مجید علی پور گفت: 52 طرح عمرانی با پیشرفت کاری حدود ۴۵ درصد در مناطق مختلف عشایری استان کهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست.

مدیرکل امور عشایری کهگیلویه و بویراحمد گفت: 52 طرح عمرانی با پیشرفت کاری حدود ۴۵ درصد در مناطق مختلف عشایری استان کهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست.

 

این طرح‌ها  شامل طرح مرمت، تعریض و بازگشایی جاده عشایری هزیم به میانه در شهرستان باشت و شبکه انتقال آب شرب سرگچینه شهرستان بویراحمد با اعتبار هفت میلیارد ریال است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مجید علی پور با بیان این مطلب لفزود: این طرح ها شامل تامین و پمپاژ آب شرب، حفر و تجهیز چاه عمیق، ساخت و بازگشایی جاده‌های عشایری و زیرساخت‌های اسکان عشایر می باشد.

وی ادامه داد: تامین انتقال آب آشامیدنی مناطق توگبری چرام، آب گندی گچساران، گندم کش چیتاب، مورد زرد زیلایی بویراحمد و ساخت ابنیه فنی جاده‌های عشایری گچساران و چاسخار چرام از جمله این طرح‌ها است.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد از اتخاذ تدابیر لازم برای کاهش و جبران خسارات به عشایر با توجه به خشکسالی‌های امسال خبر داد و افزود: به همین منظور بیش از سه هزار و ۸۰۰ تن انواع علوفه شامل جو با قیمت هزار تومان و کنسانتره با قیمت هزار و ۱۰۰ تومان بین عشایر استان توزیع شد و بیش از ۳۲ دستگاه تانکر آبرسانی با همکاری بخش خصوصی به صورت شبانه روز کار آبرسانی به مناطق عشایری استان را انجام می‌دهند.

علی پور همچنین از پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به منظور حمایت از تولیدات عشایرخبر داد و گفت: تسهیلاتی به مبلغ ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال با نرخ سود ۴ درصد و با بازپرداخت ۵ ساله به عشایر استان پرداخت می‌شود.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٤ دی ١٣٩٦ - ١٠:١٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: