نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

95 درصد عشایر کشور به راه مناسب دسترسی دارند

کرمعلی قندالی گفت: با تلاش های صورت گرفته پس از انقلاب بیش از 95 درصد عشایر کشور به راه مناسب دسترسی دارند

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: با تلاش های صورت گرفته پس از انقلاب، بیش از 95 درصد عشایر کشور به راه مناسب دسترسی دارند در حالی که قبل از انقلاب تنها 10 درصد عشایر به راه دسترسی داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، کرمعلی قندالی در جمع عشایر منطقه دشت‌ پلنگ شهرستان دشتی در استان بوشهر اظهار داشت: نرخ باسوادی عشایر از  27 درصد درسال  1366 به 70 درصد رسیده است و امروز در زیر هر چادر عشایری افراد تحصیل‌‌ کرده از مقاطع ابتدایی تا دکترا حضور دارند که نشان از خدمات ارزشمند نظام اسلامی است.

وی اضافه کرد: با تلاش دولت تدبیر و امید و نمایندگان مردم در مجلس در حالی که در برنامه پنجم توسعه کشور هیچ برنامه توسعه برای عشایر تعریف نشده بود اما در برنامه ششم توسعه در 17 حکم کلمه عشایر گنجانده‌ و هویت عشایر در کشور به رسمیت شناخته شده است.

قندالی تاکید کرد: با همکاری و تلاش های سازمان امور عشایر ایران در مجلس، امروز بزرگترین فراکسیون مجلس مربوط به فراکسیون عشایری است.

وی افزود: شورای عالی عشایر کشور به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری بصورت مستمر و منظم برگزار می شود و مشکلات عشایر را بررسی و تصمیمات خوبی برای حل مشکلات آنان گرفته می شود.

رئیس سازمان امور عشایر ایران بیان داشت: 80 درصد درآمد عشایر از دام است و یکی از برنامه های مهم این سازمان برای عشایر کشور کشت گیاهان دارویی برای اشتغال زایی تحصیل کرده های عشایر و کشت علوفه برای دام های عشایر است.

وی یادآورشد: درحوزه گردشگری تسهیلات خوبی برای عشایر با سود 6 درصد اختصاص یافته که امید است عشایر استان بوشهر از این ظرفیت استفاده کنند.

قندالی افزود: سقف تسهیلات 150 میلیون ریال و به شکل زنجیره‌ای برای ضمانت است و به‌ هیچ‌ عنوان فردی در سیستم بانکی حق ندارد برای ضمانت این تسهیلات ضمانت کارمند و یا وثیقه طلب کند.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦ - ١٥:١٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: