جمعه ٣٠ شهريور ١٣٩٧  |  
رئيس سازما امور عشاير در ديدار با رئيس مركز آمار ايران : آمار دقيق نياز اصلي برنامه ريزي براي جامعه عشايري كشور است.
اخبار > شورای عشایری شهرستان‌های استان بوشهر بصورت مستمر برگزار شود


نسخه چاپی نسخه چاپی

استاندار بوشهر تاکید کرد:

شورای عشایری شهرستان‌های استان بوشهر بصورت مستمر برگزار شود

عبدالکریم گراوند گفت: برای بررسی و حل مشکلات عشایر، شوراهای عشایری شهرستان‌های استان بوشهر بصورت مستمر برگزار شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه فعالیت عشایر در نقاط مختلف استان بوشهر مورد توجه است گفت: برای بررسی و حل مشکلات عشایر بوشهر، شورای عشایری شهرستان‌های استان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالکریم گراوند در نشست شورای عشایر یاستان بوشهر که با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران برگزار شد با بیان اینکه عشایر تاریخی پرافتخار دارند، اظهار داشت: عشایر نقش مهم و تاثیرگذاری درعرصه‌های مختلف جامعه دارند و با ایثارگری‌هایی که داشته‌اند تاریخ عشایر بسیار پر افتخار است.

وی با اشاره به احیاء نشست‌های شورای عالی عشایر گفت: تشکیل این شورا‌ها در استان‌ها نشان از توجه ویژه دولت به جامعه عشایری و حل مشکلات این فعالان اقتصادی است. 

گراوند گفت: با توجه به اینکه ۹۰ درصد زمان تحصیل دانش‌آموزان جامعه عشایری در استان بوشهر سکونت دارند لازم است زیرساخت‌های آموزشی در مناطق عشایری استان فراهم شود.

استاندار بوشهر با قدردانی از همکاری دستگاه‌های اجرایی در حل مشکلات جامعه عشایری بیان کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه علاوه بر اعتبارات تملک دارایی، اعتباراتی از محل ارزش افزوده و حق آلایندگی برای اجرای طرح‌های عشایری پرداخت می‌شود.

وی افزود: از محل این اعتبارات طرح‌های مختلف عمرانی، خدماتی، فرهنگی و آموزشی در مناطق عشایری اجرا می‌شود که باید در چارچوب تعیین شده پروژه‌های مورد نیاز عشایر در شهرستان‌ها تعریف و تصویب شود.

گراوند با تاکید بر تشکیل شورای های عشایری در شهرستان‌های استان تصریح کرد: برای بررسی و حل مشکلات عشایر لازم است شوراهای عشایری در شهرستان‌های استان بوشهر برگزار شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر افزایش خدمات رسانی در راستای تامین نیاز‌های خانوارهای عشایری استان، گفت: برای تسریع در ارائه خدمات به جامعه عشایری، باید سیاست‌گذاری‌ها بر اساس خرید خدمت باشد که تحقق این امر اشتغال‌زایی در پی خواهد داشت.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٠ دی ١٣٩٦ - ١٠:١١
  • /
  • ارسال به دوست
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 


 
  ارتباط با سازمان کد پستی: 1416943571
  آدرس: تهران- میدان فلسطین - خیابان فلسطین - خیابان بزرگمهر - نبش خیابان برادران مظفر - پلاک 12
ایمیل سازمان: Ashayer@ashayer.ir
  تلفن های تماس: 66412360 و 5-66973883-021   دورنگار: 66412691     سامانه پیام کوتاه: 664 000 100
روابط عمومی:  66973789

 

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به سازمان امور عشایر ایران است.
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک