نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی خبر داد:

توزیع ۵۰ هزار تن نهاده دامی در مناطق عشایری خراسان رضوی در سال جاری

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی از توزیع 50 هزار تن نهاده دامی شامل جو و کنسانتره در مناطق عشایری استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان رضوی، محمد نبوی‌فرد  در گفتگو با ایرنا با اعلام این مطلب افزود: 20 هزار تن از۵۰ هزار تن نهاده دامی توزیع شده در مناطق عشایری استان جو و ۳۰ هزار تن آن کنستانتره است.

وی افزود: مصرف کنستانتره ویژه توسط دام عشایر و اجرای طرح پرواربندی توسط دامداران عشایری موجب سوددهی دامپروری در این بخش از اقتصاد خراسان رضوی شده است و عشایر استان سود ۲۵ درصدی از پرورش دام  کسب می‌کنند در حالی که دیگر دامداران استان به دلیل افزایش بی‌رویه هزینه‌های دامپروری که مهمترین آن خوراک دام است دچار تنشهای اقتصادی و مالی شده‌اند. 

نبوی‌فرد ادامه داد: تنها کارگاه تولید کنستانتره ویژه با فرمول اختصاصی با همکاری مرکز تحقیقات کشاورزی و بکارگیری نیروهای خبره و متخصص در خراسان رضوی فعالیت می کند و تقاضا برای دریافت این کنستانتره از سوی عشایر زیاد است که درصدد توسعه و افزایش ظرفیت تولید آن هستیم.

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی گفت: سال گذشته نیز تغذیه و پرواربندی نزدیک به ۴۲7 هزار راس دام عشایر در این استان با استفاده از همین کنسانتره منحصر به فرد صورت گرفت. 

وی با اشاره به اعلام نتایج سرشماری عشایر استان، گفت: به‌روزرسانی آمار جمعیت و سرشماری عشایر استان از امسال به صورت ثبتی مبنایی و نظام‌مند انجام می‌شود.

نبوی فرد به آخرین سرشماری عشایر خراسان رضوی در سال ۱۳۸۷ اشاره کرد و افزود: جمعیت عشایر استان در آن سال پنج هزار خانوار بود که اکنون به هفت هزار خانوار افزایش یافته است.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٧ اسفند ١٣٩٩ - ٢٠:٢٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1399/12/13 7:57
0
0
با سلام، مگر خراسان رضوی چند میلیون راس دام دارد که 50هزار تن توزیع شده. ؟؟؟؟؟؟؟
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: