پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


وزیر جهاد کشاورزی:

دام مازاد عشایر توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری می شود

وزیر جهاد کشاورزی گفت:به منظور حمایت از عشایر، دام مازاد با قیمت مصوب توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر تهران، وزیر جهاد کشاورزی در سفر یک روزه به جنوب‌شرق تهران ضمن بازدید از یک واحد دامداری سنتی و مرغداری در ورامین، واحد تولید صنایع لبنی شهرستان پیشوا و زنجیره تولید گوشت قرمز در قرچک، با کشاورزان و دامداران این مناطق دیدار و در جریان مشکلات آنان قرار گرفت.

سیدجواد ساداتی‌نژاد در  بازدید از یک واحد دامداری در ورامین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های دامداران و عشایر که در سفرهای استانی رئیس جمهور نیز همواره به آن اشاره می‌شود، فروش دام مازاد است که برای رفع این مشکل تدابیر لازم اتخاذ شده است.

وی افزود: عشایر همه ساله دام مازاد و حذفی دارند که برای رفع این مشکل، دستورالعمل‌های مشخص وجود دارد و شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی لازم برای خرید دام‌ مازاد عشایر را دارد.

ساداتی‌نژاد ادامه داد: به منظور جلوگیری از کاهش قیمت خرید دام و جلوگیری از دلالی، دستورالعمل خرید دام عشایر به تصویب رسیده و اتحادیه‌های عشایری و شرکت پشتیبانی امور دام طرف حساب عشایر در خرید دام مازاد هستند.

وزیر جهاد کشاورزی تأمین نهاده‌ دامی را از دغدغه های دامداران عنوان کرد و خاطرنشان کرد: برای برطرف کردن این دغدغه دامداران و عشایر، شرکت پشتیبانی امور دام طی قراردادی مستقیم با عشایر نهاده دامی در اختیار آنان قرار می‌دهد تا پس از پرواربندی و فروش دام، هزینه آن را تسویه کنند.

وی اضافه کرد: عشایر می‌توانند به جای پرداخت هزینه نهاده، به همان میزان دام پروار شده خود را به پشتیبانی امور دام تحویل دهند و بدهی خود را تسویه کنند.

ساداتی‌نژاد با اشاره به ممنوعیت کشتار دام مولد و آبستن، تأکید کرد: بر اساس دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه‌های دامپزشکی، کشتار دام‌ آبستن و مولد ممنوع است و در صورت مشاهده برخورد قانونی می‌شود.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٧ آذر ١٤٠٠ - ٠٩:٣٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: