پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


با هدف توسعۀ اشتغال و تنوع بخشی به تولیدات زنان عشایری

تفاهمنامه فرهنگ پوشش اقوام ایرانی منعقد شد

تفاهمنامه فرهنگ پوشش اقوام ایرانی با هدف توسعۀ اشتغال و تنوع بخشی به فعالیت های تولیدی زنان عشایری در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب منعقد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، مدیران عامل اتحادیه عشایری دامداران متحرک ایرانیان و اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران تفاهم نامه فرهنگ پوشاک ایرانی را امضا کردند.

تفاهمنامه فرهنگ پوشش اقوام ایرانی امروز سه شنبه 20 مهرماه با حضور معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب و در حاشیه برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی زنجیره ارزش پوشاک (طراحی، مد، لباس و صنایع وابسته - تهران مُدکس) منعقد شد.

مدیرعامل اتحادیه عشایری دامداران متحرک ایرانیان در این خصوص اظهار داشت: این تفاهمنامه به منظور بهره گیری از توان و ظرفیت تولیدی زنان عشایری و بسترسازی لازم برای رونق اقتصادی جامعه عشایری منعقد شده است.

فضل خُرم افزود: در این قراداد تفاهم کرده ایم از ظرفیت های طرفین برای توسعۀ اشتغال زنان عشایری و طراحی پوشش اقوام ایرانی در لباس های روزمره مردم استفاده شود.

وی ادامه داد: از دیگر موضوعات مورد توافق در این تفاهمنامه، زمینه سازی برای آشنانمودن طراحان و فعالان حوزۀ پوشاک با لباس عشایر و اقوام ایرانی است.

مدیرعامل اتحادیه عشایری دامداران متحرک ایرانیان، برگزاری رویدادهای نمایشگاهی لباس اقوام، توسعۀ اشتغال و تنوع بخشی به فعالیت های تولیدی زنان عشایری و کمک به تقویت استفاده از فرهنگ پوشش اقوام ایرانی در جامعه را از دیگر اهداف این تفاهمنامه عنوان کرد.

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٠ مهر ١٤٠٠ - ١٤:٢٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1400/07/21 3:5
0
0
چه لباس زیبایی
کاربر مهمان
1400/07/20 22:55
0
0
دست مریزاد خداقوت
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: