نسخه چاپی


فرماندار قم:

تقویت عشایر تقویت تولید و اشتغال است

فرماندار قم در دیدار با رئیس سازمان امور عشایر با بیان اینکه از هر امکانی برای کمک به عشایر استان دریغ نخواهیم کرد، گفت: تقویت عشایر تقویت تولید و اشتغال و احیای سنت ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، مرتضی حیدری فرماندار قم با حضور در سازمان امور عشایر ایران با کرمعلی قندالی رئیس سازمان دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات عشایر استان تبادل نظر کرد.

فرماندار قم در این دیدار با اشاره به اینکه هرچه برای عشایر کار کنیم حق آنان است، اظهار داشت: عشایر در جنگ نقش اول را داشتند و در تولید هم نقش تاثیرگذاری دارند و اگر به آنان توجه کنیم، در مقابله با تحریم ها بخش عمده ای از نیازهای جامعه را تامین خواهند کرد.

حیدری گفت: در قم روستاها در حال احیا است و بستر زیادی برای فعالیت عشایر در استان وجود دارد که لازم است برای آنان زیرساخت های لازم را فراهم کنیم و اگر آبرسانی به عشایر حوزه تهران - قم را انجام دهیم کار بزرگی برای آنان کرده ایم و عشایر استان را احیا و زنده کرده ایم.

وی با بیان اینکه اگر آب به عشایر برسانیم به اشتغال و تولید عشایر کمک شایانی کرده ایم، افزود: آب در این استان به اندازه کافی وجود دارد که لازم است بسترسازی لازم برای انتقال آب انجام شود که در این صورت زندگی عشایر متحول می شود و البته روستاها و شهرکهای صنعتی نیز از آن برخوردار می شوند.

حیدری خاطرنشان کرد: بارندگی ها زمینه را برای گسترش فعالیت های تولیدی عشایر فراهم کرده است که دام و دامداری یکی از این فعالیتها است و باید شرایطی را فراهم کنیم عشایر به غیر از دامداری به فعالیت های تولیدی دیگر نیز بپردازند.

فرماندار قم با بیان اینکه بعضا مراتع عشایر مورد تعرض قرار می گیرد، اظهار داشت: این تعرضها زیرساخت های اصلی عشایر را تهدید می کند که در برنامه داریم در این خصوص از عشایر حمایت کنیم.

وی با اشاره به سهم عشایر از مالیات بر ارزش افزوده، گفت: تلاش می کنیم این سهم به صورت ویژه به عشایر استان اختصاص داده شود تا عشایر را تقویت کنیم چراکه تقویت عشایر تقویت تولید و اشتغال و احیای سنت ها است.

فرماندار قم همچنین در خصوص پیگیری و اختصاص ساختمانی مستقل برای اداره امور عشایر استان قم قول مساعد داد.

رئیس امور عشایر استان قم هم در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت های امور عشایر استان پاره ای از مشکلات بویژه در جذب اعتبارات و تسهیلات را بیان داشت.

مدیر اداری، پشتیبانی و رفاه و رئیس روابط عمومی و امور بین الملل سازمان امور عشایر ایران در این نشست حضور داشتند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٠ مهر ١٣٩٩ - ١٥:١٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: