نسخه چاپی


استانندار خراسان جنوبی:

امنیت مرزها را مدیون حضور عشایر هستیم

استانندار خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی با وجود هم مرزی با کشور افغانستان با کمترین مشکلات امنیتی مواجه است که این امنیت را مدیون جامعه عشایری استان هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، محمدصادق معتمدیان در دیدار با رئیس سازمان امور عشایر ایران، رئیس فراکسیون عشایری مجلس و مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از مجموع ۱۵ هزار خانوار عشایری در خراسان جنوبی ۸۰ درصد در مناطق مرزی مستقر هستند و امنیت مرزهای استان را مدیدن عشایر هستیم.

وی با اشاره به خدمات مطلوب و اقدامات ارزنده ای که از بدو انقلاب در حوزه عشایری صورت گرفته، ادامه داد: جامعه عشایری استان های مرزی، کمترین میزان بهره مندی از این خدمات را داشته اند که این موضوع باید اصلاح شود.

معتمدیان خاطرنشان کرد: توجه به جامعه عشایری با توجه به جایگاه مهمی که در تامین امنیت مرزها، اقتصاد، گردشگری و حوزه های دیگر دارند از مهمترین برنامه های استان ماست.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به خدمات صورت گرفته در حوزه عشایر استان، گفت: با وجود کارهای بزرگی که در این زمینه صورت گرفته، در خصوص احیای قنوات ضعیف عمل شده است.

وی با تأکید بر شرایط اقلیمی استان های کویری و تبخیر چند برابری آب به نسبت نُرم کشوری، خاطرنشان کرد: توجه به احیای قنوات می تواند در بازگشت جمعیت و ماندگاری افراد در مناطق مرزی مؤثر باشد.

استاندار خراسان جنوبی همچنین به مناسبت روز ملی روستا و عشایر مبلغ 500 میلیون تومان به صندوق عشایری اهداء کرد.

در این نشست مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی با بیان اقدامات شاخص استان در حوزه عشایری، به اخذ کد بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر برای هشت تشکل عشایری و انجام مقدمات لازم برای برخورداری هزار نفر از عشایر استان از بیمه اجتماعی در قالب خوشه های صنایع دستی به عنوان مهمترین برنامه های استان در حوزه عشایر اشاره کرد.

معاون توسعه و امور زیربنائی، مدیرکل ساماندهی و هماهنگی و رئیس روابط عمومی و امور بین الملل سازمان امور عشایر ایران، مدیرعامل اتحادیه عشایری دامداران متحرک، معاون عمرانی استاندار و مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی نیز در این نشست حضور داشتند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٠ مهر ١٣٩٩ - ١٢:١٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: