نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

اولین سرشماری ثبتی مبنایی عشایر کشور اول آبان اعلام می شود

رئیس سازمان امور عشایر ایران در دیدار با فرماندار قم گفت: اول آبان ماه همزمان با روز ملی آمار، اولین سرشماری ثبتی مبنایی عشایر کشور رونمایی و اعلام می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، فرماندار قم روز یکشنبه 20 مهر ماه با حضور در سازمان امور عشایر ایران با کرمعلی قندالی رئیس سازمان دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات عشایر استان قم گفتگو و تبادل نظر کرد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این دیدار با بیان اینکه سرانه دام عشایر قم خوب است، خاطرنشان کرد: عشایر استان قم صرفا یک قشر معیشتی نیستند بلکه یک جمعیت فعال و تاثیرگذار در حوزه تولید و اشتغال هستند.

قندالی اظهار داشت: هیات دولت روز چهارشنبه 50 میلیارد تومان اعتبار برای تعاونیهای عشایری مصوب کرده است اگر جذب این اعتبارات هدفمند و بر اساس فرآیندی که تعریف کرده ایم باشد در پرداخت آن به تعاونیهای عشایری استانها مشکلی نداریم.

وی با ابراز رضایت از فعالیت تعاونی های عشایری استان قم، گفت: یک میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با سود 4 درصد و بازپرداخت 5 ساله سهم تعاونی های عشایری استان قم است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: خوشبختانه استاندار و فرماندار و مسئولین قم نگاه خوبی به عشایر استان دارند و اگر تسهیلات را به صورت هدفمند هدایت کنیم می توانیم عشایر قم را به عنوان الگو معرفی می کنیم.

قندالی ابراز داشت: در حوزه آبرسانی که اعتبارات آن دچار مشکل شده بود، در سال گذشته از اعتبارات بند ه تبصره 4 بودجه سالانه مبلغ 254 میلیارد تومان اختصاص داده شد و برای امسال نیز 135 میلیارد تومان ابلاغ شده که اگر تخصیص یابد یک میلیارد و 600 میلیون تومان آن به امور عشایر استان اختصاص می یابد.

وی ادامه داد: برای مناطق ییلاقی عشایر قم که فصل ییلاق را در استان مرکزی سپری می کنند نیز دو پروژه تامین و انتقال آب تعریف کرده ایم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در بخش دیگری از سخنانش گفت: اول آبان ماه همزمان با روز ملی آمار، اولین سرشماری ثبتی مبنایی عشایر کشور رونمایی و اعلام می شود و خوشبختانه در آمار عشایر قم چندان مشکلی وجود ندارد.

قندالی اظهار داشت: اداره امور عشایر استان قم یک ساختار نوپا است و تا جایی که امکانات اجازه می داد تلاش کردیم این اداره را به تجهیزات و ماشین های کمک دار و تانکر آبرسان مجهز کنیم و خوشبختانه در حوزه قم از این بابت مشکلی نداریم.

وی با تاکید به فراهم کردن ساختمان مستقل برای اداره امور عشایر قم، افزود: مراحل استخدام و جذب سه نفر نیرو برای امور عشایر قم طی شده و نیاز است ساختمان مستقلی داشته باشند و از فرماندار محترم انتظار داریم در این خصوص مساعدت کنند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٠ مهر ١٣٩٩ - ١١:٠٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: