نسخه چاپی


استاندار تهران:

عشایر پایتخت نقش بسزایی در تولید دارند

استاندار تهران گفت: که نقش جامعه تولید کننده عشایر در تولید محصولات پررنگ است و به همین منظور عشایر نقش بسزایی در تولید محصولات دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر تهران، انوشیروان محسنی بندپیبه مناسبت روز روستا و عشایر با حضور در سیاه چادر عشایر استان تهران که بصورت نمادین در محل استانداری برپا شده بود افزود: عشایر استان تهران یک درصد جمعیت این استان را شامل می‌شوند اما با تولید محصولات مختلف به ویژه گوشت قرمز سهم بسزایی در تولیدات محصولات دامی، پروتئینی و لبنی دارند.

وی گفت: حمایت از تولید و زندگی روستائیان و عشایر در تامین امنیت غذایی مردم تاثیرگذار بوده و قدردانی از زحمت‌های این قشر فعال و پویا ضروری است.

مدیر امور عشایر تهران نیز در حاشیه بازدید استاندار تهران از این نمایشگاه اعلام کرد: جمعیت عشایر این استان نسبت به جمعیت سایر استان‌های دیگر کشور کمتر است اما این جامعه تولیدکننده با داشتن ۷۰۰ هزار راس دام سبک سهم بسزایی در تامین گوشت قرمز پایتخت‌نشینان دارند.

ممیزی افزود: به طور میانگین حدود ۲۰ درصد گوشت قرمز استان تهران توسط این جامعه تولیدکننده تامین می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: حدود سه هزار خانوار عشایری در استان تهران زندگی می‌کنند و برای اینکه زندگی سخت عشایری برای این قشر کمی آسان شود، بهره‌مندی آنان از سامانه‌های خورشیدی از جمله حمام خورشیدی، روشنایی معابر و روشنایی در سیاه‌چادرهای عشایری اجرایی و عملیاتی شده است.

مدیر امور عشایر تهران گفت: همچنین برای ارائه خدمات مطلوب هفت شرکت تعاونی به همراه یک شرکت تعاونی استانی خدماتی از جمله توزیع آرد خوراکی، سوخت فسیلی و نهاده‌های دامی با قیمت مناسب به این جامعه را در دستور کار دارد.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٠ مهر ١٣٩٩ - ٠٩:٠٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: