نسخه چاپی


دیدار رئیس سازمان امور عشایر با امام جمعه بیرجند

رئیس سازمان امور عشایر ایران و هیات همراه در سفر سه روزه خود به خراسان جنوبی با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران به همراه رئیس فراکسیون عشایری و نمایندگان مردم استان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی با  آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند دیدار و گفتگو کردند.

 رئیس سازمان امور عشایر ایران در این دیدار که روز سه شنبه 15 مهرماه به مناسبت روز ملی روستا و عشایر برگزار شد، در سخنانی با اشاره به افتتاح پروژه آبرسانی به چهل محله عشایری بمرود در شهرستان زیرکوه، اظهار داشت: همزمان با روز ملی روستا و عشایر تعداد 625 پروژه تامین آب آشامیدنی پایدار در مناطق عشایری با دستور رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

قندالی ادامه داد: برای اجرای این پروژه ها 342 میلیارد تومان با اذن مقام معظم رهبری از صندوق توسعه ملی هزینه شده و 21 هزار خانوار عشایری در سراسر کشور از آب آشامیدنی سالم و پایدار بهره مند شدند.

وی افزود: با اجرای این تعداد پروژه طی سالهای 98 و 99 شاخص برخورداری عشایر از 53 درصد به 63 درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: آبرسانی به یکهزار خانوار عشایری در خراسان جنوبی را تا پایان امسال در دستور کار داریم و کلنگ احداث پروژه آبرسانی به عشایر چاه مسافر شهرستان طبس هم فردا با حضور رئیس فراکسیون عشایری مجلس زده خواهد شد.

قندالی ادامه داد: برای سال آینده نیز یکهزار و ۳۰۰ خانوار دیگر از عشایر استان خراسان جنوبی از آب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

رئیس فراکسیون عشایری و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی هم در این دیدار  با تاکید بر ضرورت ارتقای جایگاه عشایر در قوانین، اظهار داشت: مجلس نگاه ویژه‌ای به عشایر و تولید که از ارکان اصلی اقتصاد کشور هستند دارد.

علی کریمی فیروزجانی بیان داشت: مجلس و فراکسیون عشایری در برنامه هفتم و بودجه سال 1400 نگاه ویژه ای به موضوع عشایر و افزایش تولید و معیشت عشایر خواهد داشت.

آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند نیز در این دیدار با قدردانی از تلاشهای صورت گرفته برای خدمات رسانی به عشایر استان، اظهار داشت: عشایر علاوه بر نقش اقتصادی و اجتماعی که در جامعه دارند باید به عنوان ذخایر معنوی و فطری کشور مطرح شوند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر، معاون توسعه و امور زیربنایی و مدیرکل ساماندهی و هماهنگی سازمان، مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان و مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی در این دیدار حضور داشتند.

گفتنی است، در سفر وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان امور عشایر ایران و هیات همراه به خراسان جنوبی، پروژه بزرگ تامین آب پایدار چهل محله عشایری شهرستان زیرکوه به عنوان نمونه ای از ۶۲۵ پروژه آبرسانی به جامعه عشایری کشور با دستور رئیس جمهور از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی افتتاح و به بهره برداری رسید.

 برای اجرای این پروژه  150 میلیارد ریال هزینه شده  و ۸۰ کیلومتر شبکه انتقال آب و ۹۲۰ مترمکعب مخزن ذخیره آب و یازده و نیم کیلومتر شبکه انتقال برق اجرا  و ۶۲۰ خانوار عشایری با  ۶۵ هزار راس دام از آب آشامیدنی سالم و پایدار برخوردار شدند.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ١٧ مهر ١٣٩٩ - ٢٢:١٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: