نسخه چاپی


معاون سازمان امور عشایر ایران:

۱۷۵۰ میلیارد ریال برای اجرای پروژه‌های آبرسانی عشایر کشور اختصاص یافته است

معاون سازمان امور عشایر ایران از اختصاص یک هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال از بودجه سالانه برای اجرای ۱۶۰ پروژه آبرسانی در سامانه‌های عشایری کشور در سال 99 خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان غربی، شاهپور علائی مقدم در حاشیه بازدید از واحدهای دامداری عشایر در میاندوآب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این مطلب افزود: این مبلغ با موافقت مقام معظم رهبری و تصویب مجلس از محل بند ه تبصره 4 برای ارتقای شاخص‌های توسعه  در مناطق عشایری اختصاص یافته است.

وی افزود: در برنامه ششم توسعه در ۱۷ بند قانون برای قشر عشایر در زمینه‌های عمرانی، اجرایی و توسعه‌ای و ارتقای شاخص‌های برخورداری توجه شده‌ است.

علائی مقدم با اشاره به اینکه پیش از این تنها شهرها از مالیات بر ارزش افزوده بهره‌مند می‌شدند، ولی با تصویب قانون، عشایر هم از درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده برخوردار می‌شوند، افزود: بر این اساس سالانه ۱۵۰ میلیارد تومان برای اجرای کارهای توسعه‌ای و زیربنایی، بهداشتی، راهسازی، تامین آب و توسعه انرژی‌های نو هزینه می شود.

معاون توسعه و امور زیربنائی سازمان امور عشایر که دبیری فراکسیون عشایری مجلس را نیز برعهده دارد، اظهار داشت: براساس ماده ۲۷ بند پنج قانون ششم توسعه، دستگاه‌های اجرایی مکلف شده‌اند برای ارتقای شاخص‌های برخورداری عشایر سالانه 5 درصد در حوزه راهسازی، تامین آب، تحصیل، مسائل فرهنگی، بهداشت و درمان هزینه کنند.

وی بیان کرد: استان فارس با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت عشایری رتبه نخست کشوری را از حیث جمعیت عشایری به خود اختصاص داده و استانهای خوزستان، آذربایجان‌غربی، چهارمحال بختیاری و لرستان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

علائی مقدم اضافه کرد: براساس سرشماری ثبتی مبنایی و آمار خامی که بدست آمده، تعداد خانوارهای عشایری از ۲۱۳ هزار خانوار به ۲۳۴ هزار خانوار افزایش یافته‌ است.

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٩ - ١٩:٠١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: