نسخه چاپی


مدیرکل مطالعات سازمان امور عشایر اعلام کرد:

راه اندازی 540 شهرک دامپروری عشایری در کشور

مدیرکل دفتر مطالعات جامع عشایری سازمان امور عشایر از راه اندازی ۵۴۰ شهرک دامپروری ویژه عشایر برای بهره‌وری و افزایش تولید محصولات لبنی و گوشتی در کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان غربی، مهدی میزبان روز چهارشنبه 26 شهریور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ارومیه با اعلام این خبر افزود: مطالعات و برنامه‌ریزی پروژه های زیربنایی، خدمات رسانی، اسکان و ساماندهی عشایر برای افزایش بهروری تولیدات عشایر در دفتر مطالعات امور عشایر کشور انجام شده و کانون‌های دامپروری در سطح کشور با توجه به وضعیت هر استان راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: در قالب همین طرح ها، برای عشایر اشتغالزایی و درآمد پایدار ایجاد شده و با توجه به کمبود منابع آب و خاکی محدود، تمام نیازهای عشایر در این شهرک‌ها تامین می‌شود.

میزبان اظهار داشت: هم اکنون هفت طرح ویژه شامل طرح بومگردی عشایر، کشت، جمع آوری و عرضه داروهای گیاهی و تزئینی، آبزی پروری، توسعه صنایع دستی و زنجیره تولید گوشت قرمز برای عشایر در دست اجرا است که در صورت داشتن متقاضی ضمن ارائه تسهیلات امکان راه‌اندازی این طرح‌ها فراهم شده است.

مدیرکل دفتر مطالعات جامع عشایری سازمان امور عشایر با بیان اینکه امروز خدمات دولت تدبیر و امید به عشایر موجب پایداری جامعه عشایری در کشور شده است، اضافه کرد: از سال ۱۳۷۰ مطالعات جامعی که همه جوانب زندگی و برنامه‌ریزی برای جامعه عشایری در آن لحاظ شده باشد، انجام شده و آثار آن در حفظ و تولید محصولات لبنی تاثیر مستقیم خواهد داشت.

وی عنوان کرد: عشایر حافظان، حاملان و میراث‌داران فرهنگ و ارزش‌های ایران اسلامی هستند و هر چادر عشایری یک کارگاه تولیدی و در مناطقی نیز یک پاسگاه نظامی برای حفظ امنیت مرزها است.

میزبان که رئیس سازمان امور عشایر را در سفر به آذربایجان غربی همراهی می کرد، به خبرنگار ایرنا گفت: تداوم زندگی عشایر در خشکسالی‌ها و شرایط سخت نشان از انطباق بالای آنان با بحران‌های مختلف است.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٩ - ١٨:٥٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1399/06/29 18:20
0
0
این نوع طرح ها غیر از آسیب و خسارت سودی برای عشایر نخواهد داشت لازم است پیشنهاد های این چنینی را فقط در یکی از استان های عشایری امتحان کنید بعد از اخذ نایجه اقدام نمایید.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: