نسخه چاپی


اجرای 550 طرح آبرسانی با ۴۰۰ میلیارد تومان برای عشایر طی دو سال

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: ۵۵۰ طرح آبرسانی طی دو سال گذشته با ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار در مناطق عشایری کشور اجرا شده و۲۵ هزار خانوار عشایری از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، کرمعلی قندالی روز چهارشنبه 26 شهریور در نشست شورای هماهنگی مدیران امور عشایر آذربایجان‌غربی با بیان این مطلب افزود: حدود ۶۰ هزار خانوار عشایری از آب شرب پایدار بی‌بهره‌اند و دولت آبرسانی به این قشر را در اولویت قرار داده است.

وی ادامه داد: حدود ۹۰ درصد مناطق عشایری کشور از آب شرب سالم بهره‌مند هستند و زیرساخت‌های لازم برای توسعه این بخش در حال تامین است.

قندالی تاکید کرد: راه‌اندازی بازارچه مخصوص محصولات عشایری باید در اولویت‌ برنامه‌های مسوولان آذربایجان‌غربی قرار گیرد زیرا هم مرز بودن با سه کشور خارجی فرصت مناسبی را برای این بخش فراهم کرده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران اظهار داشت: راه‌اندازی این بازارچه‌ها مورد پیگیری است و در جلسه‌ای که با استاندار آذربایجان‌غربی خواهیم داشت بر این موضوع تاکید می‌شود.

 

پرداخت ۴۶۵ میلیون تومان تسهیلات به ۲۸ صندوق خرد زنان عشایری آذربایجان غربی

مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌غربی نیز در این نشست در سخنانی اظهار داشت: با توجه به نقش مهم زنان در جامعه عشایری و برای حمایت از  ۲۸ صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری استان، ۴۶۵ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

علی ناجی افزود: در حال حاضر ۲۸ صندوق خرد زنان عشایری در این استان تشکیل و مشغول فعالیت هستند و حدود ۶۹۸ نفر از جامعه زنان عشایری استان عضو این صندوق‌ها هستند.

وی ادامه داد: این زنان در بخش‌های دامپروری، پرورش مرغ بومی، پرورش قارچ، تولید گیاهان داروئی، تولید بافتنی‌های مخصوص عشایری، تولید مواد لبنی و تولید صنایع دستی و قالی و قالیچه فعالیت می‌کنند.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: توانمندسازی زنان عشایری استان از طریق توسعه برنامه‌های آموزشی، ترویجی و مشارکتی به منظور ایفای نقش موثرتر آنان در بخش کشاورزی و صنایع دستی است.

ناجی اظهار داشت: بهبود معیشت خانوارهای عشایری دارای جایگاه خاصی در بخش کشاورزی است و ظرفیت‌های مطلوبی در بخش کشاورزی استان برای بهبود معیشت خانواده‌های عشایری وجود دارد.

گفتنی است، رئیس سازمان امور عشایر ایران به همراه معاون و مدیرکل مطالعات این سازمان برای بررسی مشکلات عشایر و بازدید از واحدهای دامداری عشایر به آذربایجان‌غربی سفر کرده اند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٩ - ١٦:٥١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: