نسخه چاپی


استاندار ایلام: تنها 3 درصد دام ایلام پلاک کوبی شده اند

ارائه خدمات به عشایر منوط به پلاک کوبی دام باشد

استاندار ایلام در نشست ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز استان ایلام بر تسریع در پلاک کوبی دام برای جلوگیری از قاچاق دام تاکید کرد و گفت: ارائه خدمات به عشایر منوط به پلاک کوبی دام باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی در نشست ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز استان اظهار داشت: تاکنون فقط حدود ۳ درصد از دام استان پلاک کوبی شده اند و باید با برنامه ریزی و زمان بندی دقیق نسبت به پلاک کوبی مابقی دام استان با سرعت عمل مناسب اقدام لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه با پلاک کوبی و هویت بخشی به دام، خروج غیرمجاز دام در استان کنترل می شود، از دستگاه های خدمات رسان به دامداران و عشایر خواست خدمات خود را منوط به پلاک کوبی دام ها نمایند.

سلیمانی دشتکی همچنین خواستار برنامه‌ریزی برای فروش دام مازاد دامداران و عشایر استان شد و بیان داشت: باید مازاد دام عشایر و دامداران استان مشخص شود تا این بتوانند دام مازاد خود را با شرایط خاص به فروش برسانند.

رئیس ستاد قاچاق کالا و ارز استان ایلام با اشاره به فصل کوچ عشایر بیان داشت: با توجه به فصل کوچ عشایر و تردد برخی از عشایر و دام از مناطق مرزی استان، بحث انسداد مرزی در استان ایلام در حال پیگیری است و با اعتبارات خوبی که در سال جاری مصوب شده و همچنین همکاری وزارت نفت، اقدامات خوبی در این زمینه صورت خواهد گرفت.

در این نشست مصوب شد تا دو هفته آینده برنامه ای برای پلاک گذاری از طرف امور عشایری، دادگستری و نیروهای امنیتی طراحی شده و برای فروش دام مازاد نیاز عشایر نیز برنامه منظم ارائه شود و دام قاچاق توقیف شده در استان در اختیار اداره املاک تملیکی قرار گیرد.

بر اساس این گزارش، دو میلیون و ۴۰۰ هزار راس دام در استان وجود دارد که تا کنون ۶۵ هزار راس از آنها پلاک گذاری شده‌اند.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٩ - ٠٨:١٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: