نسخه چاپی


با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران

پروژه تامین آب عشایر چاه بابیا شاهرود افتتاح شد

پروژه انتقال و تامین آب پایدار برای 21 خانوار عشایری در "چاه بابیا" طرود شهرستان شاهرود در استان سمنان با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان سمنان، رئیس سازمان امور عشایر ایران در سفر به شاهرود از طرحهای عمرانی عشایری این شهرستان بازدید و پروژه تامین آب عشایر "چاه بابیا" شاهرود را افتتاح کرد.

این پروژه با اعتبار 2500 میلیون ریال انجام شده است که 1500 میلیون ريال آن از اعتبارات بند (ه) تبصره 4 امور عشایر و 1000 میلیون ریال آن نیز با مشارکت فرمانداری شاهرود تامین شده است.

این پروژه شامل بهسازی یک باب چشمه در عمق 3 متری، حفر یک حلقه چاه آب به عمق 10 متر  و 2600 متر انتقال آب با لوله پلی اتیلن  و ساخت یک باب آب انبار و 33 مترمکعبی می باشد.

منطقه ییلاقی چاه بابیا در حدفاصل 100 کیلومتری شاهرود و 100 کیلومتری طرود واقع شده و 21 خانوار عشایری در این منطقه با بیش از سه هزار راس دام سبک، چهار ماه از سال را در این منطقه دور افتاده به تولید گوشت و لبنیات می پردازند.

بیش از سه هزار نفر در قالب ۹ طایفه مستقل عشایری جمعیت عشایر شهرستان شاهرود را تشکیل می دهند که بیش از 141 هزار راس دام سبک و 1709 نفر شتر دارند.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٩ - ١٦:٤٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: