نسخه چاپی


با اجرای ۴۸ طرح عشایری

عشایر فارس 45 میلیارد ریال از تسهیلات اشتغال پایدار روستائی و عشایری برخوردار شدند

مدیرکل امور عشایر فارس گفت: در راستای قانون حمايت از توسعه و ايجاد اشتغال پايدار در مناطق روستائي و عشايري از منابع صندوق توسعه ملي، ۴۸ طرح عشایری در استان فارس با اعتبار 40 میلیارد ریال تصویب و به مرحله اجرا درآمده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، روح الله بهرامی اظهار داشت: با اجرای طرح های مذکور، 19 طرح توسعه ای و 29 طرح جدید  از زیربخشهای کشاورزی، صنعت و خدمات، علاوه بر 60 اشتغال موجود، برای 57 نفر نیز اشتغال مستقیم  و دائمی ایجاد می شود.

 وی افزود: بر اساس نتایج سامانه کارا تا پایان مرداد 1399، علاوه بر ۴۸ طرح مصوب که اقساط تسهیلات طرح به متقاضیان پرداخت کامل شده، ۳۵ طرح نیز در مرحله توزیع در بانک عامل بوده، 9 طرح در کارگروه اشتغال استان مصوب و آماده ابلاغ به بانک عامل هستند.
بهرامی گفت:  8 طرح نیز در دست بررسی در بانک عامل می‌باشد و در مجموع 52 طرح با مبلغ حدود 72 میلیارد ریال به 48 طرح قبلی اضافه خواهد شد.

مدیرکل امور عشایر فارس بیان داشت: در مجموع 100 طرح عشایری شامل 5 طرح سرمایه در گردش، 57 طرح جدید و 38 طرح توسعه‌ای با اعتبار 120 میلیارد ریال ریال، از تسهیلات اشتغال پایدار روستائی و عشایری برخوردار می شوند.

بهرامی اذعان داشت: از 48 طرح با پرداخت کامل، بیشترین تعداد طرح در زیر بخش کشاورزی، به لحاظ کمیت طرح در شهرستان جهرم 16 طرح و به لحاظ مبلغ پرداخت شده در شهرستان آباده بوده است.

 وی افزود: بانک عامل طرحهای عشایری اشتغال پایدار، بانک کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید هستند که صندوق کارآفرینی امید علاوه بر پرداخت 385 میلیون تومان تسهیلات به طرح‌های افراد حقیقی، مبلغ 9800 میلیون ریال نیز به 29 صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری  استان پرداخت کرده است.

مدیرکل امور عشایر فارس اظهار داشت:  از ۴۸ طرح مصوب در حوزه عشایر، 28 طرح به مبلغ 12 میلیارد و چهارصد میلیون ریال از محل اعتبارات اختصاص یافته به دستگاه های حمایتی مثل کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد شهید تامین اعتبار و پرداخت شده است و 16 طرح دیگر در فرایند گردش اداری از طریق دستگاههای حمایتی تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

گفتنی است در مجموع تا پایان مرداد 1399،‌ عشایر استان فارس چه به صورت حقیقی و چه در قالب تشکلهای حقوقی صندوق های اعتبارات خرد زنان، حدود 45 میلیارد ریال از تسهیلات اشتغال پایدار روستائی و عشایری برخودار شده اند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٩ - ١٠:٢٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: