نسخه چاپی


کرونا کوچ عشایر را به تاخیر انداخت

ممنوعیت کوچ بهاره عشایر میهمان از ایلام

مدیرکل امور عشایر ایلام گفت: عشایر میهمان ساکن در استان برای بازگشت به استان‌های مبدا خود با توجه به شیوع ویروس کرونا اجازه کوچ سنتی از این استان را ندارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر ایلام، علی سلیمی اظهار داشت: همه ساله با آغاز فصل بهار، عشایر میهمان که در مناطق گرمسیر این استان ساکن می شوند به صورت سنتی به مناطق و استان های خود باز می گردند.

وی با اشاره به اینکه در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در بین عشایر در سال جاری کوچ سنتی از این استان ممنوع است، افزود: بخشنامه سازمان امور عشایر کشور مبنی بر ممنوعیت کوچ سنتی عشایر میهمان ایلام به این نهاد ابلاغ شده و این اداره کل نیز به همه عشایر میهمان در استان این موضوع را تاکید کرده است.

سلیمی با تاکید بر اینکه از عشایر میهمان استان تقاضا داریم برگشت به استان مبدا خود را با کوچ ماشینی و بدون توقف در هیچ میان بندی انجام دهند، گفت: این تصمیم در راستای حفظ سلامتی شهروندان و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در بین عشایر اتخاذ شده است و  عشایر میهمان باید کوچ خود را به مناطق ییلاقی با ماشین انجام دهند.

مدیرکل امور عشایر ایلام خاطرنشان کرد: به طور معمول عشایر میهمان از استان‌های کرمانشاه، همدان و لرستان که نیمه دوم سال را در مناطق گرمسیری استان ایلام سپری می‌کنند و هنگام بازگشت به استان‌های خود در پایان سال، به شیوه سنتی کوچ می‌کنند و تا رسیدن به استان‌های مبدا در میان بند‌ها اتراق دارند.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٨ - ١١:٤١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: