نسخه چاپی


بهره مندی عشایر از خدمات بهداشتی افزایش می یابد

مدیرکل دفتر ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر گفت: با ابلاغ برنامه راهبردی وزارت بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی کشور، سطح بهره مندی عشایر کشور از خدمات بهداشتی افزایش می یابد.

سیاوش احمدی میرقائد در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، اظهار داشت: سازمان امور عشایر ایران از سال 1393 تلاش های گسترده ای را به منظور ارتقاء سطح برخورداری عشایر کشور ار خدماتِ بهداشتی، درمانی و بیمه های اجتماعی انجام داده است.

وی با بیان اینکه این اقدامات در راستای کاهش فاصله برخورداری عشایر از خدمات بهداشتی و درمانی نسبت به جوامع شهری و روستایی انجام شده، افزود: با تعاملات صورت گرفته با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برنامه ملی «ساماندهی ارائۀ خدمات بهداشتی و درمانی به عشایر کشور» تهیه و از سوی وزیر بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ شده است.

احمدی میرقائد با اشاره به تفاهمنامه ای که در دهه فجر امسال فی مابین سازمان امور عشایر ایران و وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی منعقد شده، افزود: به منظور تسهیل در روندِ اجرای برنامه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق عشایری این تفاهمنامه ای در 15 بهمن ماه در خوزستان در 4 ماده و 23 بند و به امضای رئیس رسید.

 مدیرکل دفتر ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر ادامه داد: بر اساسِ این تفاهمنامه پوشش خدماتِ اولیه سلامت مبتنی بر استانداردهای تعریف شده در مناطق عشایری کشور با استفاده از ظرفیت های موجود دو دستگاه و دستگاه های اجرایی دارای تکلیف در قبالِ جامعه عشایری، انجام خواهد شد.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٨ - ١٠:٢٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: