نسخه چاپی


با حضور رئیس سازمان امور عشایر و استاندار استان مرکزی

پروژه بزرگ آبرسانی به 14 قشلاق عشایری زرندیه افتتاح شد

همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر، فاز اول پروژه بزرگ آبرسانی به 14 محله قشلاقی عشایر در شهرستان زرندیه با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران و استاندار استان مرکزی افتتاح و مورد بهره برداری عشایر منطقه قرار گرفت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، رئیس سازمان امور عشایر ایران روز یکشنبه 20 بهمن ماه پس از افتتاح این پروژه در جمع عشایر کانون عشایری "آغذیگنگ" شهرستان زرندیه با تبریک و گرامیداشت چهل و یکمین فجر انقلاب اسلامی، اظهار دشت: جامعه عشایری در طول این 41 سال در همه صحنه ها به انقلاب و جمهوری اسلامی خدمت کرده اند و کمترین وظیفه ما این است که به عشایر شریف و تولیدکننده خدمت کنیم.

 

کرمعلی قندالی با اشاره به توانمندی های عشایر استان مرکزی، ابراز داشت: عشایر استان مرکزی توانمندترین عشایر کشورند و آبرسانی به آنان کمترین خدمتی است که برای آنان انجام داده ایم.

 

وی افزود: با وجود اینکه استان مرکزی عشایر کمی دارد اما از با سوادترین عشایر کشورند و سرانه دام آنان نیز بسیار بالا است.

 

رئیس سازمان امور عشایر ایران ابراز داشت: عشایر جامعه ای پویا، مولد، زحمتکش با غیرت و شهامت هستند که هر چه در این خصوص بگوییم نمی توانیم حق مطلب را ادا کنیم.

 

قندالی با بیان اینکه در حوزه آبرسانی و تامین آب مورد نیاز عشایر امروز بیش از 60 درصد عشایر کشور به آب آشامیدنی سالم و بهداشتی دسترسی دارند، اضافه کرد: در حوزه تولید و تنوع در اشتغال و معیشت نیز در سالهای اخیر اتفاقات بسیار خوبی در مناطق عشایری کشور افتاده است.

 

وی یادآور شد: عشایر دیگر به مانند 50 سال پیش دامداری نمی کنند بلکه از همه توان و ظرفیت خود برای افزایش تولید استفاده می کنند.

 

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به میزان سواد عشایر، گفت: در سال 66 میانگین سواد در جامعه عشایری 26 درصد بود اما امروز به بیش از 60 درصد رسیده است.

 

بر اساس این گزارش، استاندار استان مرکزی نیز در این مراسم در سخنانی گفت: امام فرمودند عشایر دو کار مهم برای کشور انجام می دهند که یکی تولید و یکی اینکه جزو لشگر دفاع از مرزهای کشور هستند.

 

آقازاده افزود: امسال بعد از 41 سال شاهد هستیم که عشایر علاوه بر تولید در دفاع از انقلاب نیز در خط مقدم و صف اول قرار دارند.

 

وی با اشاره به اینکه در کشور یک میلیون 200 هزار نفر عشایر زندگی می کنند، بیان داشت: استان مرکزی از استان هایی است که تعداد عشایر آن کم است اما هر کدام به اندازه 4 تا 5 نفر به کشور خدمت می کنند و این واقعا برکت است و باید آنرا پاس بداریم.

 

استاندار استان مرکزی با اشاره به افتتاح فاز اول پروژه آبرسانی به 14 قشلاق عشایری زرندیه، یادآور شد: این دومین پروژه بزرگی است که در این هفته در این منطقه افتتاح می شود؛ هفته گذشته نیز پروژه برقرسانی برای بهره برداری 25 خانوار عشایری منطقه افتتاح شد و امروز نیز این پروژه بزرگ آبرسانی مورد بهره برداری 1000 نفر از جمعیت عشایری منطقه قرار گرفت.

 

 


 


 

 

 


 

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٠ بهمن ١٣٩٨ - ١٩:١٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: