نسخه چاپی


آغاز احداث سایت اسکان طایفه شیری در فسا

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، آیین کلنگ زنی احداث سایت اسکان طایفه شیری،چاه پهن شهرستان فسا با اعتبار 25 میلیارد ریال از محل اعتبارات 3 درصد نفت و گاز و اعتبارات ملی برای بهره برداری 100 خانوار عشایری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، مدیرکل امور عشایر فارس در حاشیه این مراسم با اشاره به ویژگی ها و توانمندی های عشایر فارس گفت: تعداد 220 کانون اسکان در استان فارس مورد مطالعه قرار گرفته  و یا در دست مطالعه است که در حال حاضر 130 کانون  با بیش از 7 هزار خانوار در این سایت ها اسکان یافته اند.

روح الله بهرامی خاطر نشان کرد: هر چند برنامه ریزی ما در جهت اسکان عشایر به منظور ارائه خدمات بهتر به آنان است ولی این اسکان کاملآ اختیاری و بر اساس درخواست آنان انجام می شود.

مدیرکل امور عشایر فارس افزود: مهمترین چالش در اسکان عشایر اشتغال آنان است که دولت تدبیر و امید سعی کرده با تنوع بخشی به اشتغال و فراهم نمودن تسهیلات لازم موجبات اشتغال این عزیزان را فراهم آورد.

بهرامی ادامه داد: اقدامات انجام شده در سایت اسکان طایفه شیری چاه پهن، حفر و تجهیز یک حلقه چاه آب شرب، احداث ایستگاه پمپاژ، ساخت مخزن 100 متر مکعبی و اجرای خط انتقال آب می باشد.

سایت اسکان چاه پهن برای اسکان عشایر طایفه شیری با مساحت 6 هکتار است، که اجرای آن توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام می شود.

 شهرستان فسا منطقه قشلاقی دو هزارخانوار عشایری از ایل خمسه است.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٩ بهمن ١٣٩٨ - ١١:٥٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: