نسخه چاپی


اختصاص 230 میلیارد ریال برای تامین آب پایدار عشایر فارس

مدیرکل امور عشایر فارس گفت: سهم عشایر استان فارس از اعتبارات بند ه تبصره 4 برای توسعه شبکه آبرسانی به عشایر 230 میلیارد ریال است که در حال حاضر 22 پروژه تامین آب پایدار در مناطق عشایری استان در حال اجرا است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، روح الله بهرامی در حاشیه مراسم کلنگ زنی احداث دو حلقه چاه در مناطق عشایری خرم بید در نشستی با حضور نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، و مسئولان  و عشایر شهرستان با اعلام این مطلب افزود: این اعتبارات از محل  صندوق توسعه ملی و بر اساس بند ه تبصره 4 قانون بودجه سال 98 و با هدف توسعه شبکه های تامین و توزیع آب پایدار در مناطق عشایری اختصاص داده شده است.

روح الله بهرامی افزود: سهم عشایر استان فارس از این اعتبارات 230 میلیارد ریال است که در حال حاضر 22 پروژه تامین آب پایدار در مناطق عشایری استان در حال اجرا است که با اجرای این پروژه ها آب پایدار برای 2500 خانوار عشایری استان تامین می شود.

وی خاطرنشان کرد: پروژه حفر دو حلقه چاه در مناطق عشایری خرم بید نیز با اعتبار 5 میلیارد ریال از سهم 30 درصد معادن شهرستان خرم بید تخصیص داده شده است.

بهرامی اضافه کرد: یکی از این چاه ها مربوط به سایت اسکان عشایر "لبو محمدی" از طایفه عرب منطقه عشایری احمد بیگی و چاه دوم مربوط به منطقه "آق چشمه" از دهستان قشلاق تیره عبدالیوسفی از طایفه عرب شهرستان خرم بید است که با بهره برداری از این دو طرح آب پایدار سه هزار نفر از عشایر منطقه تامین می شود.

شهرستان‌ خرم بید سکونتگاه ییلاقی بخشي از عشاير ايل خمسه و  طوايف عرب و باصري به تعداد 797 خانوار است.

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٥ بهمن ١٣٩٨ - ١٤:٢٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: