نسخه چاپی


رهبری امام (ره) یکی از عوامل شکل گیری انقلاب بود

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران گفت: یکی از عوامل شکل گیری انقلاب رهبری امام خمینی (ره) بود ک امروز 12 بهمن سالروز ورود ایشان است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، حجت الاسلام حسین کاشی روز شنبه 12 بهمن با تبریک فرارسیدن چهل و یکیمن فجر انقلاب اسلامی، در مراسمی به همین مناسبت در نمازخانه سازمان امور عشایر با اشاره به سه جمله از بزرگان در خصوص امام خمینی (ره)، اظهار داشت: شهید آیت الله صدر عالم اسلام شناس نواندیش که قلم زدن در اقتصاد اسلامی یکی از نوآوری های وی است، فرمودند: امام خمینی ذخیره الهی برای شیعه است؛ در او ذوب شوید همانگونه  که او در اسلام ذوب شد.

وی با بیان اینکه جمله دوم از شهید مطهری است ک یکی از اندیشمندان و متفکران دوران معاصر است، ابراز داشت: از شهید مطهری سوال کردند امام را چگونه دیدی، گفت امام را مظهر ایمان دیدم که به حرف های خودش و مردم ایمان دارد که همه اینها به خاطر ایمان به خدا است.

حجت الاسلام کاشی افزود: جمله سوم از مقام معظم رهبری است ک فرمود این انقلاب در هیچ کجای دنیا بی نام امام خمینی (ره)  شناخته شده نیست.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران با اشاره به ویژگی هایی از امام (ره) که ایشان را تا به این درجه رساند، اظهار داشت: اولین ویژگی امام این است که معتقد به اسلام ناب محمدی بود که نقطه مقابل اسلام آمریکایی، لیبرالی و وهابی است که امام توانست امت اسلامی را در مسیر اسلام ناب محمدی قرار بدهد.

وی افزود: ویژگی دوم این  بود که امام (ره) معتقد به انقلاب بود و مردم را از دل و جان قبول داشت و آنچه به صلاح مردم بود می گفت و از روز نخست تا انقلاب یک قدم به عقب نشست و تردید و شک نکرد.

حجت الاسلام کاشی ادامه داد: ویژگی سوم امام خمینی (ره)، مردمی بودن و چهارمین ویژگی ایشان استکبار ستیزی بود که از ویژگی های مهم امام (ره) بود و آمریکا را شیطان بزرگ می نامید.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران داشتن قاطعیت و نداشتن مسامحه در امور دین را از ویژگی های دیگر امام (ره) عنوان کرد که با هیچ کسی در این زمینه رودروایسی نداشت.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از ویژگی های امام (ره) این بود که معتقد به بندگی خدا بود، خاطرشان کرد: خداوند فرموده هر که با خدا باشد خدا هم با اوست؛ و امام (ره) با خدا بود و به همین دلیل خدا هم با او بود.

 

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٢ بهمن ١٣٩٨ - ٢٠:٥٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: