نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌شرقی خبر داد:

اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای آبرسانی به عشایر آذربایجان‌شرقی

مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌شرقی از اختصاص اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی برای آبرسانی به مناطق عشایری این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان شرقی، سید محمدحسن آل هاشم در حاشیه بازدید از مناطق عشایری شهرستان خداآفرین  و در دیدار با فرماندار این شهرستان  با بیان این مطلب افزود: این اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی برای حوزه آبرسانی عشایر استان در سال جاری تخصیص داده شده است که با هزینه کرد آن مشکل تامین آب شرب مناطق عشایری استان از جمله در شهرستان های خداآفرین، کلیبر، اهر، میانه، مراغه و چاراویماق برطرف می شود.

وی تامین و توزیع  نهاده های دامی از جمله کنسانتره به عنوان غذای کامل دامی، اجرای طرح دوقلوزایی با هدف مدیریت امور پرواربندی، دامپزشکی و تغذیه دام، تثبیت و بازسازی و بهسازی راه ها با استفاده از نانوتکنولوژی با عمر مفید ۱۰ساله، تخصیص تسهیلات ارزان قیمت به عشایر استان، اجرای طرح پلاک کوبی دام و بیمه عشایر، توزیع قند و شکر و ارائه خدمات در حوزه گردشگری را از اقدامات امور عشایر آذربایجان شرقی در سال جاری عنوان کرد.

آل هاشم عشایر را مصداق عینی تولید ملی، همت مضاعف و اشتغال توصیف و اضافه کرد: در حال حاضر ۳۵ درصد صنایع دستی کشور توسط  عشایر تولید می شود.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم جشنواره ورنی  برگزار کنیم، ادامه داد: محصول صنعت دستی ورنی یکی از تولیدات با ارزش عشایر است که در مناطق عشایری آذربایجان شرقی تولید می شود.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٤ دی ١٣٩٨ - ١٢:٠٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: