پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


طرح مطالعات گردشگری عشایر در استان ایلام آغاز شد

سرپرست امور عشایر استان ایلام از آغاز طرح مطالعات گردشگری عشایر در مناطق عشایری شهرستان های بدره و دره شهر خبر داد.

️به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان ایلام، خانزادی با بیان این خبر افزود: اعتبار طرح مطالعات گردشگری عشایر در شهرستان های بدره و دره شهر از محل اعتبارات ملی تامین شده است.

وی گفت: رونق گردشگری عشایر نیازمند یک طرح جامع است که در قالب آن به صورت کارشناسی محورها، مسیرها، خدمات، راهنمایان تور و دیگر الزامات این نوع گردشگری تعریف و تدوین شود.

خانزادی خاطرنشان شد: پیش از این اقتصاد و معیشت عشایر بر دامداری استوار بود اما در دورنمایی که در دولت سیزدهم برای پایداری اشتغال و درآمدزایی این جامعه مولد ترسیم شده، توجه به گردشگری عشایر در راستای حفظ سنت ها و فرهنگ غنی عشایر به عنوان دیدنی ترین جاذبه سنتی دنیای مدرن که هم طرفداران ایرانی و خارجی بسیاری دارد و هم منبع اشتغال و درآمدزایی خوبی برای جامعه میزبان به شمار می‌رود، بیش از بیش مورد توجه می باشد.

سرپرست امور عشایر استان ایلام با بیان اینکه باید شناخت کافی از مناطق مستعد گردشگری عشایری داشته باشیم، تاکید کرد: گردشگری عشایر باید به گونه ای رقم بخورد که آداب و رسوم ارزشمند این جامعه دستخوش تغییر و مدرنیته شدن نشود.

 

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٢ شهريور ١٤٠٢ - ٠٧:١٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: