پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


تامین آب شرب ۶۷۰خانوار عشایری همزمان با هفته دولت در آذربایجان‌غربی

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی گفت: همزمان با هفته دولت، تامین آب شرب ۶۷۰خانوار عشایری استان با صرف حدود 15 میلیارد تومان اعتبار محقق شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، علی ناجی در گفت و گو با ایرنا افزود: در راستای ارائه خدمات به عشایر استان تامین آب شرب ۹۵خانوار عشایریدر مناطق قشلاقی شهرستان میاندوآب با اعتبار 7.5میلیارد تومان و خط انتقال آب به طول ۹کیلومتر انجام شد.

وی بیان کرد: تامین آب شرب روستای عشایری "آغ بلاغ ولدیان" شهرستان خوی برای بهره مندی ۱۷۸خانوار عشایری با اعتبار 700 میلیون تومانو خط انتقال به طول حدود 7 کیلومتر و احداث منبع بتنی ۲۰۰مترمکعبی از دیگر طرح هایی است که در هفته دولت به بهره برداری رسید.

ناجی  ادامه داد: پروژه احداث مخزن ۱۵۰مترمکعبی آب شرب برای بهره برداری ۸۵خانواردر قشلاق "آغباش" شهرستان خوی و آبرسانی سیار شهرستان ماکو برای بهره مندی ۳۰۰خانوار عشایری نیز محقق شد.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌غربی با اشاره به توزیع لوله آب شرب به طول ۱۱کیلومتر برای بهره برداری ۶۶۳خانوار در ییلاقات استان، اضافه کرد: احداث منبع ۱۵مترمکعبی و خط انتقال آب شرب به طول ۲کیلومتر و بهسازی ۲دهنه چشمه برای بهره برداری ۱۲خانوار روستای عشایری "کتنلوی" شهرستان خوی با اعتبار 450 میلیون تومان انجام شد.

وی گفت: احداث پل باکسی بتنی پنج دهنه چهل آسیاب اشنویه با بهره مندی ۳۱خانوار عشایری و با اعتبار 450 میلیون تومان نیز در هفته دولت به پایان رسید.

ناجی افزود: در راستای خدمات رسانی به عشایر ۵۰۰کیلومتر راه عشایری با بهره مندی بیش از 2500خانوار عشایری در استان بازسازی و مرمت شد.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌غربی با بیان اینکه توزیع پنل خورشیدی برای بهره مندی ۲۳۲خانوار عشایری در ییلاقات به تعداد ۲۳۲دستگاه نیز انجام شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه عشایر مرتب در حال کوچ هستند و امکانات برق رسانی در ارتفاعات وجود ندارد با استفاده از پنل‌های خورشیدی اهدایی توسط اداره برق و امور عشایر، آنان می‌توانند از نعمت برق برای روشنایی و برخی نیازهای حداقلی برخوردار باشند.

وی بیان داشت: آبشخورهای دامی ثابت و سیار هم در استان و در مسیر کوچ عشایر ایجاد شده و توزیع آبشخورهای سیار برای بهره مندی دام عشایر به تعداد ۳۲۵دستگاه نیز جزو خدماتی است که به عشایر ارائه شده ‌است.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٨ شهريور ١٤٠٢ - ١٧:٤٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: