پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


برپایی 25 سیاه چادر عشایری برای استقبال از مسافران نوروز در خراسان رضوی

برای استقبال از مسافران نوروزی و زائران حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) تعداد 25 سیاه چادر و نوروزگاه عشایری در خراسان رضوی برپا شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان رضوی، مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی گفت: از 24 اسفند ماه در مسیرهای ورودی به شهرستان های استان و در مراکز تفریحی، فرهنگی و گردشگری 9 شهرستان، تعداد 25 سیاه چادر عشایری با هدف خدمات دهی و استقبال از مسافران نوروزی و زائران حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) برپا شده است.

جعفری افزود: در منطقه عشایری "سووم" شهرستان درگز و در مجاورت سد ابیورد با برپایی شش سیاه چادر عشایری از تاریخ 27 اسفندماه 1401 تا سوم فروردین 1402 مراسم نوروزگاه برگزار می شود.

وی افزود: در این نوروزگاه ها، عشایر استان به معرفی مراسم و آداب نوروزی و سنتی، اجرای بازی های بومی محلی و عرضه تولیدات و صنایع دستی خود می پردازند.

جعفری اهداف برپایی این سیاه چادرها را معرفی جامعه عشایری و سبک زندگی و آداب و رسوم عشایر عنوان کرد و گفت: مسافران و گردشگران ضمن استراحت موقت در سیاه چادرهای عشایری که در مسیرهای ورودی استان برپا شده، می توانند از تولیدات عشایر که در این سیاه چادرها عرضه می شود بازدید و خریداری کنند.

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی یادآور شد: عشایر خراسان رضوی علاوه بر ظرفیت و توان اقتصادی، در تولید 15درصد از گوشت قرمز استان و سایر حوزه ها از جمله گردشگری دارای پتانسیل های بالایی هستند.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢٧ اسفند ١٤٠١ - ١٠:٢٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: