پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


استاندار سمنان:

سرانه دام عشایر سمنان سه برابر میانگین کشوری است

استاندار سمنان گفت: عشایر سمنان یک‌ میلیون و ۶۰۰هزار راس دام سبک دارند و سرانه دام عشایر استان سه برابر سرانه ‌کشوری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، سید محمدرضا هاشمی در همایش تکریم ‌از شبانان و گله داران عشایری استان‌ سمنان اظهار داشت: حضور عشایر غیور در مناطق مختلف کویری، ییلاقی و قشلاقی از مولفه های تامین امنیت در سطح کشور است.

وی با اشاره به اینکه عشایر همواره با صبوری و متانت‌ در برهه های‌ مختلف کشور را همراهی و کمک کرده اند، افزود: خدمت به مردم‌ مناطق محروم و کمتر توسعه یافته بویژه عشایر در دستور کار دولت سیزدهم است.

هاشمی به آمار دام سبک عشایر در استان سمنان اشاره کرد و افزود: بیش از یک‌ میلیون و ۶۰۰هزار راس دام سبک در اختیار عشایر غیور استان سمنان قرار دارد و‌ سرانه دام عشایر استان سه برابر سرانه‌ کشوری است.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه طولانی ترین مسیر کوچ در کشور متعلق به عشایر استان سمنان‌ است‌ و در خرید تضمینی دام‌ نیز در کشور پیشرو هستیم، از پرداخت تسهیلات دامدار کارت به عشایر استان و تخصیص اعتبارات سفر ریاست جمهوری به عشایر استان خبر داد.

وی ادامه داد: همچنین با هدف حمایت از تولیدکنندگان بیش از ۱۰هزار تن نهاده دامی مدت‌دار در بین عشایر استان توزیع شده است.

  • تاریخ درج خبر : جمعه ٢٦ اسفند ١٤٠١ - ١٠:٥٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: