پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

"پویش ملی هر سیاه چادر یک پرچم" در دهه فجر امسال برگزار می شود

رئیس سازمان امور عشایر ایران از برگزاری "پویش ملی هر سیاه چادر یک پرچم" در چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، عباس پاپی زاده در کار گروه عشایری کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر کشور اظهار داشت: این ظرفیت در حوزه عشایر وجود دارد که با کیفی سازی جشن های دهه فجر انقلاب اسلامی، شور و نشاطی را سطح ملی و در استان های کشور ایجاد نماییم.

وی گفت: برگزاری "پویش ملی هر سیاه چادر یک پرچم" و اهتزاز پرچم پر افتخار ایران اسلامی بر فراز چادرهای عشایر یکی از برنامه های امسال در دهه مبارک فجر در حوزه عشایر است.

پاپی زاده ادامه داد: تقدیر از فرهیختگان حوزه عشایر، ارائه خدمات دامپزشکی به عشایر با همکاری سازمان دامپزشکی کشور، برگزاری مسابقات تیراندازی و اسب سواری که از ظرفیت های جامعه عشایری است با همکاری فدراسیون وزرش های روستایی و بومی و محلی از اولویت های کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه مبارک فجر امسال است.

دبیرکمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر نیز در این نشست اظهار داشت: ستاد دهه فجر کشور دارای 24 کمیته است که یکی از کمیته های آن کمیته روستایی و عشایری است و کارگروه عشایری با مسئولیت سازمان امور عشایر و همکاری و مشارکت دستگاه های مرتبط نقش موثری در هرچه باشکوه تر برگزار شدن جشن های چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خواهد داشت.

حجت الاسلام قبادی با بیان اینکه در کمیته روستایی و عشایی که مسئولیت آن با نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی است، نمایندگان 32 دستگاه حضور دارند، افزود: خدمات رسانی و قدرشناسی از روستاییان و عشایر، جهاد تبیین، ایجاد روحیه نشاط و شادابی، تقویت وحدت و برگزاری مسابقات فرهنگی و... روستایی و عشایری از جمله برنامه هایی است که در این کمیته پیگیری خواهد شد.

 حجت الاسلام رحیمی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران نیز در این نشست گفت: برگزاری "پویش ملی  هر سیاه چادر یک پرچم" با برافراشته کردن پرچم جمهوری اسلامی بر فراز سیاه چادرها در دهه مبارک فجر امسال با همکاری مشترک دستگاه های مرتبط انجام خواهد شد.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢ بهمن ١٤٠١ - ١٥:٢١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: