پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


تیغ زنی ایلراه های عشایری خراسان شمالی در استان گلستان

مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی از تیغ زنی ایل راه های عشایر این استان در مناطق قشلاقی استان گلستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان شمالی، رضا روشن ضمیر اظهار کرد: پیرو مصوبات نشست مشترکی که میان مسئولان ذی ربط امور عشایری این استان با استان گلستان برگزار شد، راه های اصلی عشایر این استان در مناطق مراوه تپه و کلاله در استان گلستان تیغ زنی شد.

وی افزود: امور عشایر استان گلستان برای تیغ زنی و مرمت ایل های راه های فرعی نیز در حال انعقاد قرارداد با پیمانکار است که به زودی اجرایی می شود.

روشن ضمیر در ارتباط با تامین آب شرب عشایر استان نیز بیان کرد: ایستگاه برداشت آب در شهر مراوه تپه و همچنین حوالی روستای هوتن وجود دارد که عشایر خراسان شمالی می توانند از این محل ها آب مورد نیاز خود را برداشت کنند.

مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی افزود: همچنین ۴ سکوی برداشت آب برای عشایر ساخته می‌شود که واگذاری آن به پیمانکار برای اجرا در دست اقدام است و با پیگیری های انجام شده سهمیه سوخت (نفت سفید) عشایر خراسان شمالی در استان گلستان دو برابر شده و به ۲۵۰ لیتر رسیده است و به دنبال آن هستیم تا سهمیه سوخت عشایر در خراسان شمالی نیز دوبرابر شود.

وی با اشاره به اینکه عشایر از سوخت برای گرمایش سیاه چادر، پخت و پز و روشنایی استفاده می کنند، گفت: افزایش سهمیه سوخت یکی از نیازهای عشایر است چراکه در حال حاضر فقط ۱۰ درصد جامعه عشایری دارای پنل های خورشیدی برای گرمایش و تامین روشنایی هستند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٨ دی ١٤٠١ - ١٨:١٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: