پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

دام عشایر را باید با قیمت مناسب خریداری شود تا این قشر متضرر نشوند

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس خواستار این شد دام عشایر با قیمت مناسب خریداری شود تا این قشر بیش از این متضرر نشوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان شمالی، با هدف بررسی مشکلات عشایر مناطق ییلاقی و قشلاقی، شورای عشایری استان های خراسان شمالی، رضوی و گلستان با حضور نماینده مردم شیروان در مجلس، نمایندگان عشایر این استانها، مدیران کل امور عشایر، فرمانداران، فرماندهان نظامی و بسیج عشایری این استان ها در فرمانداری شهرستان مراوه تپه برگزار شد. 

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس و نماینده مردم شیروان در این نشست خواستار این شد تا دام عشایر و دامدار با قیمت مناسب و پرداخت به موقع خریداری شود تا  این قشر غیور و زحمتکش بیش از این متضرر نشوند.

علی جدی بیان داشت: مهم ترین هدفی را که همه مدیران و ما نمایندگان مجلس باید دنبال کنیم اجرای طرح خرید تضمینی دام با قیمت مناسب و پرداخت به موقع هزینه آن است.

وی گفت: همانند گندم که در مجلس مصوب کردیم تا خرید تضمینی صورت بگیرد و قیمت مناسب برای آن تعیین کردیم، تلاش ما در خصوص دام نیز به همین گونه هست تا دولت را مکلف کنیم دام عشایر و دامدار را با قیمت مناسب و پرداخت به موقع خریداری نماید.

 افزایش سهمیه سوخت نفت عشایر از ۱۲۵ لیتر به ۲۵۰ لیتر در ماه، تاسیس موسسه حفاظتی و بکارگیری قرقبان عشایری برای مراقبت از مراتع و تاسیسات عشایر، صدور مجوز حفر یک حلقه چاه آب در بخش مرکزی مراوه تپه برای استفاده عشایر، تجدید ممیزی مراتع عشایر، تمدید مهلت انتقال پروانه چرا افراد متوفی، تعیین زمان ورود و خروج عشایر از منطقه قشلاق با توجه به اقلیم هرسال، بهسازی مسیرهای اصلی و فرعی عبوری عشایر در منطقه قشلاق و برگزاری جشنواره کشوری "شوانان و گله داران" در شهر گنبد با هدف معرفی توانمندی های عشایر شرق کشور از مصوبات این نشست بود.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٢ دی ١٤٠١ - ١٩:٤١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: