پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس فراکسیون عشایر مجلس شورای اسلامی:

1000 میلیارد تومان برای ساماندهی راه های عشایری اختصاص یافته است

رئیس فراکسیون عشایری مجلس از اختصاص 1000 میلیارد تومان در بودجه سال جاری برای ساماندهی راه های عشایری کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی کریمی فیروزجاهی در شورای عشایری استان البرز اظهار داشت: بودجه ساماندهی راه های عشایری در سال گذشته حدود ۲۵ میلیارد تومان بود که این رقم در سال جاری به 1000 میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه امسال 2500 میلیارد تومان برای آبرسانی پایدار در مناطق عشایری کشور مصوب شده است، افزود: برای توجه به آموزش و پرورش عشایر نیز ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه درنظر گرفته شده است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی  ادامه داد: بستر قانونی برای حمایت از عشایر فراهم است و استان ها باید از این فرصت نهایت بهره برداری را داشته باشند.

رئیس فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هر خانواده عشایری یک بنگاه تولیدی و اقتصادی موثر محسوب می شود و تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو حمایت از تولید در کشور است.

 

استاندار البرز: برنامه ریزی برای ایحاد بازار عرضه  دام در استان البرز

استاندار البرز نیز در این نشست در سخنانی تاکید کرد: باید مدل و طرحی برای جانمایی و ایجاد بارانداز عرضه دام بهداشتی و مطمئن در استان برنامه ریزی شود و در این خصوص می توان از ظرفیت سرمایه گذاری بخش خصوصی و عشایر نیز بهره برد.

مجتبی عبداللهی با تعیین مهلت از شهرداری ها خواست برای ایجاد مراکز فروش و ذبح دام بهداشتی بویژه در  شهرستان های نظرآباد و ساوجبلاغ که مسیر اصلی عبور عشایر هستند، اقدام کنند.

وی گفت: درصدد هستیم با استفاده از تمامی امکانات و اعتبارات مصوب، حمایت ویژه ای از عشایر استان داشته باشیم تا موجبات رضایتمندی و افزایش تولید این قشر ارزشمند را فراهم کنیم.

 استاندار البرز بیان داشت: عشایر نقش پررنگی در تامین تولیدات مورد نیاز مردم در بخش دام و لبنیات دارند و بر این اساس باید برای ساماندهی و حمایت از آنان برنامه ریزی کنیم چراکه این قشر با توسعه اقتصاد مولد و جایگزین کردن تولید به جای مصرف گرایی، عامل موثری در رشد اقتصاد کشور هستند.

عبداللهی با تاکید به مدیران استانی برای احصا نیازهای عشایر به منظور افزایش بهره وری و توسعه فعالیت های تولیدی آنان و همچنین تسهیل در مسیرهای عبور عشایر استان، به راهداری استان تاکید کرد پل ها و زیرگذر های مسیر عبور و مرور آسان عشایر را بازسازی و یا ایجاد کنند و از بانک کشاورزی نیز خواست توجه ویژه ای به بخش کشاورزی و عشایر داشته باشد و در اعطای تسهیلات به این بخش همراهی و همکاری لازم را داشته باشد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٥ دی ١٤٠١ - ١٢:٥٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: