پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


استاندار گلستان خبر داد:

سهمیه ماهیانه نفت عشایر گلستان دو برابر می شود

استاندار گلستان گفت: از ماه آینده در گلستان سهمیه نفت سفید عشایری که دارای پروانه چرا هستند دو برابر می شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر گلستان، علی محمد زنگنه در شورای عشایری استان گلستان اظهار داشت: با هماهنگی شرکت پخش فرآورده های نفتی از ماه آینده در گلستان سهمیه نفت سفید عشایری که دارای پروانه چرا می باشند تا دوبرابر افزایش می یابد.

 وی با اشاره به آغاز عملیات اصلاح و احیاء 2800 هکتار از مراتع استان، گفت: 1100 خانوار عشایری دارای پروانه چرای دام با عرصه 120 هزار هکتاری در گلستان مشغول به دامپروری می باشند. 

زنگنه با بیان اینکه عشایر استان گلستان در سال گذشته بیش از 5200 تن گوشت قرمز تولید کردند، گفت: با هماهنگی های صورت گرفته ماهیانه 80 الی 120 تن سبوس با قیمت مناسب در بین عشایر استان توزیع می شود.

استاندار گلستان اشاره کرد: حمایت از عشایر در خصوص مقابله با بیماری های دامی یکی از محورهای شورای عشایری استان است و واکسیناسیون دام عشایر استان به صورت رایگان توسط اکیپ های سیار دامپزشکی انجام می شود. 

وی به  تامین آب مورد نیاز عشایر استان نیز اشاره کرد و بیان داشت: عملیات اجرایی حفر دو حلقه چاه در  گنبدکاووس و مراوه تپه برای تامین آب مصرفی عشایر این شهرستان ها آغاز شده و حفر سه حلقه چاه دیگر نیز در دستور کار شرکت آب منطقه ای استان قراردارد.

زنگنه با اشاره به جمعیت 1.5 درصدی عشایر گلستان نسبت به جمعیت استان و اینکه دامپروران عشایری گلستان بیش از 25درصد از گوشت قرمز مورد نیاز مردم استان را تولید می کنند، بر واریز پنج میلیارد تومان از مطالبات دامداران عشایری استان تاکید کرد.

وی همچنین گفت: در سال جاری 650 پنل خورشیدی از محل اعتبارات شرکت توانیر بین عشایر استان توزیع شده و تاپایان سال 1402 دوهزار  پنل خورشیدی  دیگر به عشایر استان تحویل داده می شود که  تنها 10درصد از مبلغ این پنل های خورشیدی از عشایر دریافت شد و مابقی به صورت بلاعوض می باشد. 

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٨ آذر ١٤٠١ - ١٣:١٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: