پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد:

جشنواره روستا‌ها و عشایر دوستدار کتاب باید توسعه پیدا کند

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر توسعه جشنواره روستا‌ها و عشایر دوستدار کتاب به‌عنوان کانون محوری دیگر برنامه‌های فرهنگی تاکیدکرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، یاسر احمد‌وند در نخستین جلسه شورای برنامه‌ریزی برگزاری جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب این رویداد را بهانه‌ای برای توجه به مناطق روستایی و عشایری دانست و گفت: جشنواره روستا‌ها و عشایر دوستدار کتاب باید به‌عنوان کانون محوری دیگر برنامه‌های فرهنگی توسعه یابد.

وی گفت: برگزاری این جشنواره نشان‌دهنده اهمیت موضوع فعالیت فرهنگی در روستا‌ها و مناطق عشایری و بهانه‌ای برای توجه به این مناطق است.

احمد‌وند گفت: از دستگا‌‌‌های اجرایی می‌خواهیم نگاهشان به این رویداد فرهنگی، تنها به برگزاری آن محدود نباشد بلکه به ارائه ایده خلاقانه و اثر‌‌گذار نیز توجه داشته باشند.

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: توجه به ظرفیت‌ها و مزایای فرهنگی روستا‌ها و عشایر به‌ویژه سنت‌های فرهنگی، مانند قصه‌گویی، اساطیر افسانه‌ها، آداب و رسوم، بازی‌ها و صنایع خلاق در ارتقاء جایگاه جشنواره روستا‌‌ها و عشایر دوستدار کتاب موثر است.

وی گفت: نگاه دقیق به روستا‌‌ها، آورده‌های فرهنگی بسیاری دارد که امید‌واریم با خلاقیت‌ها، شاهد برگزاری جشنواره متفاوتی در دوره نهم باشیم.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٧ آذر ١٤٠١ - ١٤:٣٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: