پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


هشتمین نشست ستاد برنامه هفتم سازمان امور عشایر ایران برگزار شد

هشتمین نشست ستاد برنامه هفتم سازمان امور عشایر ایران با حضور رئیس موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، هشتمین نشست ستاد برنامه هفتم سازمان امور عشایر ایران با حضور رئیس و مدیران ستادی سازمان، رئیس موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی وزارت جهاد کشاورزی و حضور ویدئوکنفرانسی مدیران امور عشایر استانها در روز چهارشنبه 2 آذرماه در سالن کوچ برگزار شد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران هدف از برگزاری این نشست را تعامل اعضای ستاد برنامه هفتم سازمان و مدیران امور عشایر استانها در خصوص محورهای اصلی برنامه هفتم توسعه کشور و داشتن آمادگی لازم برای تدوین برنامه هفتم در حوزه عشایر عنوان کرد.

عباس پاپی زاده با اشاره به نقش عشایر در تولید و اهمیت توجه به این قشر زحمتکش در برنامه هفتم توسعه، بر پیگیری اعتبارات اختصاص یافته در حوزه عشایر در بودجه 1401 تاکید کرد و گفت: باید کارگروهی از سوی دفتر برنامه و بودجه سازمان در این خصوص تشکیل و در این کارگروه در خصوص روش های پیگیری تخصیص اعتبارات اختصاص داده شده به عشایر در بودجه امسال تعامل و پیگیری های لازم از سوی مدیران امور عشایر استانها نیز از دستگاه های استانی صورت بگیرد.

رئیس موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی وزارت جهاد کشاورزی نیز در این شست گزارشی از محورهای برنامه های اول تا ششم توسعه ارائه داد و رویکرد و ویژگی برنامه ریزی در برنامه هفتم توسعه را برنامه محوری عنوان کرد.

علی کیانی راد با اشاره به زنجیره ارزش و بیان اینکه یک نکته مغفول مانده در زنجیره ارزش جمع آوری محصول است، گفت: عشایر یک سیستم اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی است که به کل مجموعه کشاورزی ارزش می دهند.

وی با تاکید بر اهمیت تامین امنیت غذایی، بیان داشت: امنیت غذایی زمانی به دست می آید که همه مردم همواره به غذای کافی، سالم، مغذی و حلال دسترسی فیزیکی و اقتصادی داشته باشند.

مدیرکل برنامه و بودجه و دبیر ستاد برنامه هفتم توسعه سازمان امور عشایر در ابتدای این نشست گزارشی از اقدامات صورت گرفته درخصوص برنامه هفتم در حوزه عشایر ارائه داد.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢ آذر ١٤٠١ - ١٤:٠٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: