پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


سرپرست امور عشایر خراسان جنوبی خبر داد:

ابلاغ ۱۸ میلیارد تومان تسهیلات زنجیره تولید برای عشایر خراسان جنوبی

سرپرست امور عشایر خراسان جنوبی از ابلاغ ۱۸ میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای زنجیره تولید گوشت قرمز در مناطق عشایری استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، محمدابراهیم ابراهیمی با بیان این مطلب، گفت: عشایر واجد شرایط برای دریافت این تسهیلات به امور عشایر شهرستان‌ها مراجعه کنند.

وی افزود: از زمان ابلاغ این تسهیلات عشایر استان برای دریافت چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بانک ها معرفی شده‌ و در حال جذب تسهیلات هستند.

ابراهیمی اظهار داشت: از ابتدای امسال یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد 4 درصد برای تامین علوفه دامی عشایر پرداخت شده و شش میلیارد تومان نیز با سود ۱۰ درصد و بازپرداخت یک ساله به عنوان تسهیلات سرمایه در گردش در اختیار اتحادیه عشایری استان برای تامین علوفه دامی عشایر استان قرار گرفته است.

سرپرست امور عشایر خراسان جنوبی گفت: سازمان امور عشایر در راستای حذف واسطه‌ها و حمایت از جامعه عشایری کشور، طرح زنجیره تولید گوشت قرمز را به مرحله اجرا گذاشته تا در قالب آن تمامی فعالیت‌های دامداری از مزرعه تا سفره مصرف‌کننده را در سبد حمایتی قرار دهد.

وی ادامه داد: براساس این طرح، سالانه تسهیلاتی در اختیار عشایر قرار می‌گیرد تا بتوانند بدون نیاز به سرمایه دیگران، هزینه‌های دام خود را که بیشتر هزینه تغذیه می‌باشد، تامین و پس از فروش دام خود نسبت به بازپرداخت دریافتی تسهیلات اقدام کنند.

ابراهیمی گفت: از ابتدای امسال عشایر خراسان جنوبی ده هزار و ۲۱ تُن محصول دامی تولید کرده‌اند که ۶۰۰ تن پشم و کرک، سه هزار و ۶۷۰ تن گوشت قرمز و پنج هزار و ۹۳۱ تن شیر بوده است.

سرپرست امور عشایر خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: ۱۰ درصد جمعیت استان خراسان جنوبی را عشایر تشکیل می‌دهند که ۸۰ درصد آنان در شهرستان‌های مرزی و نقاط صعب‌العبور حضور دارند و نزدیک به 922 هزار راس دام سبک و سنگین در اختیار دارند. 

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٩ آبان ١٤٠١ - ٠٨:١٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: