پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیر امور عشایر استان بوشهر:

تولیدات عشایر بوشهر در یک سال گذشته ۹۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود

مدیر امور عشایر استان بوشهر گفت: عشایر بوشهر ۱۱۰ هزار تن محصول تولید کرده اند و ارزش تولیدات آنان در یک سال گذشته ۹۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از بازار، مدیر امور عشایر استان بوشهر از تولید ۱۱۰ هزار تن محصولات کشاورزی و لبنی توسط عشایر استان بوشهر خبر داد و افزود: عشایر استان سالانه هشت هزار تن گوشت قرمز، ۸۵ هزار تن محصولات کشاورزی اعم از زراعی و باغی و ده هزار تن شیر تولید می‌کنند.

عبدالحمید امینی‌زاده اضافه کرد: عسل و الیاف دامی و صنایع دستی از قبیل گلیم و گبه و فرش و... نیز از دیگر تولیدات عشایر استان بوشهر است و در مجموع ارزش تولیدات آنان در یک سال گذشته ۹۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

وی با بیان اینکه عشایر استان بوشهر نقش مستقیم در تولید و اشتغال دارند و حمایت از این قشر در راستای تحقق عملی شعار سال انجام می‌شود، گفت: عشایر بوشهر در سال جاری در مناطق مختلف استان بویژه در دشتستان، ضمن افزایش تولید و رشد درآمدزایی، در صادرات محصولات به خارج از کشور نیز اقدامات موثری انجام داده‌اند.

مدیر امور عشایر استان بوشهر خاطرنشان کرد: بیش از ۷ هزار خانوار عشایری با جمعیت ۳۰ هزار نفر در استان بوشهر فعال هستند و شاهد تلاش شبانه روزی خانوارهای عشایری استان در تولید هستیم.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٣ آبان ١٤٠١ - ٠٨:٣٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: