پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


استاندار اردبیل:

همکاری دستگاه‌های اجرایی اردبیل برای رفع مشکلات عشایر ضروری است

استاندار اردبیل همکاری دستگاه‌های اجرایی استان را با همه امکانات برای خدمت‌رسانی به عشایر و رفع مشکلات آنان ضروری دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان اردبیل، شورای عشایری استان اردبیل به ریاست استاندار و با حضور مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.

استاندار اردبیل در این نشست با اشاره به نقش مهم عشایر در تولید و حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی، تلاش و همکاری دستگاه‌های اجرایی استان را با همه امکانات برای خدمت‌رسانی به عشایر و رفع مشکلات آنان ضروری دانست.

همچنین با موافقت استاندار اردبیل اختصاص 200 میلیارد تومان به عشایر استان از محل اعتبارات بند ب تبصره 16 بودجه 1401 در کارگروه اشتغال استان بررسی خواهد شد.

 مدیرکل امور عشایر استان اردبیل نیز با تشریح وضعیت عشایر استان به موضوع خشکسالی و مشکلات گرانی تامین نهاده های دامی مورد نیاز عشایر به دلیل حذف ارز ترجیهی اشاره کرد.

در این نشست مصوب شد شرکت آب و فاضلاب استان نسبت به تحویل پروژه های آبرسانی در مناطق عشایری استان که به اتمام رسیده اقدام و در پروژه هایی که شبکه داخلی آنها اجرا نشده آب شرب عشایر به صورت حجمی و رایگان تحویل امور عشایر شود.

پیگیری خرید تضمینی دام عشایر توسط سازمان جهاد کشاورزی، تحویل پنل های خورشیدی به امور عشایر توسط شرکت توزیع برق استان، تخفیف حق اشتراک پایاب خداآفرین، تشکیل کارگروه توزیع آرد عشایر و اعتبارات ارزش افزوده، ارائه تسهیلات ارزان قیمت به عشایر استان و برگزاری جشنواره کوچ عشایر اردبیل در سال آینده از دیگر موضوعات تصویب شده در این نشست بود.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ١٩ آبان ١٤٠١ - ٠٨:٥٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: