پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

امسال ۳۷۰ میلیارد تومان برای تامین آب عشایر اختصاص یافته است

رئیس سازمان امور عشایر ایران از اختصاص 370 میلیارد تومان برای تامین آب در بخش عشایری کشور در بودجه امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر سمنان، شاهپور علائی مقدم در سفر به سمنان در نشست با تشکل های عشایری استان اظهار داشت: امسال 370 میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های زیربنایی تامین آب در بخش عشایری کشور اختصاص یافته است.

وی افزود: از این میزان 9 میلیارد و 500 میلیون تومان برای اجرای پروژه‌های تامین آب در استان سمنان در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه عشایر ظرفیت تولید 300 هزار تن گوشت قرمز در سال را دارند، گفت: برای رسیدن به این میزان باید از عوامل تولید به نحو احسن استفاده شود و علاوه بر به‌کارگیری روش‌های اصلاحی، ضریب تبدیل نیز ارتقا یابد.

وی یادآور شد: با اجرای زنجیره تولید، تولید گوشت قرمز توسط عشایر از 162 هزار تن به 200 هزار تن در سال رسیده است که این موفقیت با اصلاح نژاد و روش تغذیه دام و پشتیبانی از عشایر با پرداخت تسهیلات کم‌بهره محقق شده است.

علائی مقدم اظهار داشت: برای حمایت از عشایر در برابر مشکلات ناشی از خشکسالی تسهیلاتی در اختیار تشکل‌های عشایری قرار داده شده تا علوفه دامی مورد نیاز عشایر را به صورت مدت‌دار تامین نمایند.

رئیس فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی، نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس و مدیرکل امور عشایر سمنان در این نشست حضور داشتند.

 همچنین با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران و همراهان کلنگ احداث سیلوی ۳هزارتنی ذرت علوفه‌ای و انبار نهاده‌ دامی در کارخانه خوراک دام عشایر در مهدی‌شهر زده شد.

 

400 میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره به عشایر پرداخت می‌شود

رئیس سازمان امور عشایر ایران همچنین در سمنان به خبرنگاران گفت: تامین 400 میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره از جمله اقدامات سازمان برای مقابله با خشکسال در مناطق عشایری است.

وی با بیان اینکه پرداخت این تسهیلات برای تامین علوفه دامی مورد نیاز عشایر و جلوگیری از تنش آبی در مناطق عشایری است، افزود: 200 میلیارد تومان به صورت بلاعوض برای تأمین علوفه و 200 میلیارد تومان دیگر نیز برای تأمین آب آشامیدنی عشایر در نظر گرفته شده است،

علائی مقدم آغاز خرید تضمینی یک میلیون رأس دام عشایر از 17 خرداد در استان‌های گروه یک خشکسالی به ازای هر کیلوگرم 45 هزار تومان را از دیگر اقدامات سازمان برای حمایت از عشایر عنوان کرد و خاطرنشان کرد: خرید تضمینی دام به عشایر این قدرت را می‌دهد بتوانند روی فروش دام‌هایشان برنامه‌ریزی کنند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران اظهار داشت: استمهال وام‌های عشایر و تامین علوفه دامی مدت‌دار از طریق ارائه تسهیلات به تعاونی‌های عشایری از دیگر اقدامات حمایتی از جامعه عشایری در برابر تبعات خشکسالی و کم آبی است.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٢٠ خرداد ١٤٠٠ - ١٤:٥٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: