پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


244 پنل خورشیدی توزیع شد

آغاز توزیع ۱۳۰8 پنل خورشیدی در بین عشایر لرستان

مدیرکل امور عشایر لرستان از توزیع 244 پنل خورشیدی در بین عشایر لرستان که به شبکه برق سراسری دسترسی ندارند خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر لرستان، تعداد 244 دستگاه پنل خورشیدی در مرحله نخست بین عشایر استان که به شبکه برق سراسری دسترسی ندارند در منطقه عشایری گاومیر بخش زاغه شهرستان خرم آباد آغاز شد.

 مدیرکل امور عشایر لرستان در مراسم تحویل این پنل های خورشیدی گفت: با همکاری سازمان امور عشایر ایران و وزارت نیرو اقداماتی برای تامین پنل های خورشیدی به تعداد۲۰هزاردستگاه در سال جاری برای توزیع بین عشایر کشور بعمل آمده است.

موسوی نیا افزود: امروز در این منطقه شاهد تامین روشنایی سیاه چادرهای عشایر هستیم و سهم استان لرستان از این ۲۰هزار پنل خورشیدی ۱۳۰۸ دستگاه است که امروز ۲۴۴ دستگاه بین عشایری که در قشلاق و ییلاق فاقدبرق می باشند توضیح شد.

وی افزود: مابقی این پنل های خورشیدی نیز تاپایان مرداد ماه سالجاری با هماهنکی شرکت نیروی برق استان تامین و بین عشایر توزیع می شود.

موسوی نیا خاطرنشان کرد: همانطور که عشایر نیاز به آب آشامیدنی سالم دارند تامین برق آنان نیز اولویت دارد و با بردن برق و روشنایی به سیاه چادرها، عشایر از انرژی پاک و بدون ضرر برای محیط زیست استفاده می کنند و  این فرصت برای فرزندان عشایر بخصوص در شرایط کرونایی که بیشتر کلاسها بصورت مجازی تشکیل می شود این فرصت فراهم می شود تا از این نعمت استفاده کنند.

 مدیرکل امور عشایر لرستان همچنین آثار زیست محیطی اجرای این طرح را بسیار ارزشمند دانست و ابراز امیدواری کرد با گسترش استفاده از انرژی های نو، شاهد کاهش آثار مخرب استفاده از سوخت های فسیلی، تخریب جنگل ها و مراتع باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان لرستان نیز گفت: اقتصاد تولیدی عشایر نیازمند سیستم پشتیبانی است و خدمات دستگاه‌های اجرایی باید متناسب با شرایط عشایر کوچنده و به صورت قابل حمل اجرا شود. 

وی گفت: این پنل ها قابلیت فراوری 100 وات برق را دارا بوده و روشنایی حداقل ده شعله لامپ 5 وات کم مصرف، شارژ چراغ قوه و گوشی همراه را تأمین خواهند کرد.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ١٣ خرداد ١٤٠٠ - ١٧:٣٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: