پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر استان کرمان:

300 هزار راس دام عشایر در کرمان آماده عرضه است

مدیرکل امور عشایر استان کرمان گفت: 250 تا 300 هزار راس دام استان آماده عرضه است و اگر منافع عشایر سنجیده شود با استقبال مواجه خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان کرمان، نیکزادی در  جلسه ای که در خصوص خرید دام مازاد عشایر با حضور مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کرمان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به تبعات خشکسالی بر زندگی عشایر و به منظور حمایت و جلوگیری از آسیب جدی به این قشر ارائه راهکارهای عملیاتی برای کاهش اثرات خشکسالی در دستور کار مجموعه وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته که  خرید دام مازاد عشایر یکی از این راهکارها است.

وی اذعان داشت: بر اساس برآورد اولیه قریب به 250 تا 300 هزار راس دام در شمال استان آماده عرضه است که چنانچه شرایط مطلوبی برای عرضه دام فراهم گردد و منافع عشایر و تولید کننده از همه جوانب سنجیده شود قطعا با استقبال دامداران مواجه خواهد شد.

نیکزادی گفت: با توجه به نیاز عشایر به نقدینگی برای تهیه علوفه، نحوه و زمان پرداخت وجه حاصل از فروش دام به عشایر باید کاملا شفاف سازی شود که این امر مستلزم همراهی و همکاری مسئولین و متولیان امر در استان می باشد.

وی افزود: اطلاع رسانی از زمان وصول دستورالعمل در شهرستانها صورت گرفته و مجموعه تشکلهای عشایری آمادگی لازم برای اجرای این طرح را دارند و معرفی و شناسایی دام مازاد بصورت ترکیبی، معرفی مراکز خرید دام در شهرستانها  و  ایجاد زیرساختهای لازم در این خصوص در دستور کار اداره کل امور عشایر استان کرمان و اتحادیه تعاونیهای عشایری استان قرار دارد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کرمان نیز در این نشست گفت: برای اجرای دستورالعمل خرید دام مازاد عشایر (طرح خشکسالی) آماده همکاری با مراکز خرید دام عشایر در شهرستانها هستیم.

مسعودی افزود: دامپزشکی استان نیز همکاری لازم را در این خصوص بعمل می آورد و کلیه دامها باید پلاک گذاری شده و سلامت دام از سوی اداره کل دامپزشکی شهرستانها تایید شده باشد.

وی اظهار داشت: تا فراهم شدن زیرساخت های لازم برای کشتار و بسته بندی، دام خریداری شده در میادین عرضه دام در شهرستاها با هزینه اداره کل پشتیبانی امور دام استان به کشتارگاه های استان های مجاور حمل می شود.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١١ خرداد ١٤٠٠ - ٠٩:٣٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: